ING Bank Śląski oferuje najlepsze konto dla młodzieży

Redakcja portalu TotalMoney.pl przeanalizowała oferty kont dla młodzieży między 13 a 18 rokiem życia. Konto Direct w ING Banku Śląskim zajęło pierwsze miejsce w rankingu.

Na potrzeby rankingu redakcja przyjęła, że posiadacz konta raz w miesiącu wypłaca gotówkę z bankomatu należącego do banku prowadzącego jego rachunek i dwa razy z bankomatu należącego do innego banku lub do niezależnej sieci (każda wypłata to 50 zł). Dokonuje także dwóch transakcji bezgotówkowych przy użyciu karty debetowej. Ich suma wynosi 100 zł. Średnie miesięczne saldo na rachunku wynosi 500 zł.

Jak podaje redakcja portalu TotalMoney.pl, Konto ING Bank Śląskiego jest prowadzone –„bezwarunkowo” – za darmo. Co więcej, młodzi klienci (między 13 a 18 rokiem życia) nie ponoszą także opłat za korzystanie z karty debetowej, niezależnie od tego, czy wykonają przy jej użyciu jakąś operację, czy też nie. Do dyspozycji młodych klientów jest też aplikacja bankowości mobilnej, możliwość korzystania z kodów BLIK, za pomocą których można wypłacać pieniądze z bankomatów, płacić za zakupy dokonane w sklepach stacjonarnych czy internetowych oraz program Smart Saver.

Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim zajęło pierwsze miejsce w rankingu, drugie miejsce: izzyKonto w mBanku, a trzecie: Cool Konto prowadzone w Banku BPH.

źródło: ING Bank Ślaski