ING zaoferował kredyty dla przedsiębiorców i wspólnot mieszkaniowych oparte o WIRON

Od dzisiaj ING Bank Śląski udostępnił nową ofertę finansowania opartą o wskaźnik WIRON dla przedsiębiorców i wspólnot mieszkaniowych. Obejmować ona będzie linię kredytową oraz pożyczkę i kredyt inwestycyjny.

W związku z konstrukcją oprocentowania zmiennego WIRON, oprocentowanie linii kredytowej dla firm będzie zmieniać się codziennie, a odsetki będą pobierane miesięcznie. W przypadku pożyczki dla firm i kredytu inwestycyjnego dla wspólnot mieszkaniowych, oprocentowanie zmienne będzie oparte o WIRON 1M Stopa Składana. Oznacza to, że harmonogram spłaty będzie zmieniał się co miesiąc uwzględniając zmieniającą się wysokość wskaźnika. Przekładać się to będzie na inną wysokość rat pożyczki dla firm i kredytu inwestycyjnego w każdym miesiącu.

Wnioski kredytowe zarejestrowane przed datą wprowadzenia do oferty wskaźnika WIRON, procesowane będą bez zmian tzn. decyzja będzie wydana w oparciu o WIBOR i na tym wskaźniku oparte będzie oprocentowanie w umowie.

Dzięki nowej ofercie bank realizuje założenia Mapy Drogowej opublikowanej przez Narodową Grupę Roboczą ds. reformy wskaźników referencyjnych dla procesu zastąpienia WIBOR-u przez WIRON.

Administratorem wskaźnika jest GPW Benchmark SA z siedzibą w Warszawie. Więcej o aktualnej wartości oraz sposobie opracowywania wskaźnika WIRON na stronie administratora: https://gpwbenchmark.pl/

Więcej informacji:

https://www.ing.pl/male-firmy

https://www.ing.pl/dokumenty-fis-i-korporacji/wibor-wiron

ŹRÓDŁOING Bank Śląski