Karta tylko do bankomatu dostępna w Banku Zachodnim WBK

Od 27 lipca br. indywidualni klienci Banku Zachodniego WBK mogą otrzymać tzw. kartę bankomatową do konta. Spersonalizowana karta jest bezpłatna i służy do wykonywania operacji w bankomatach i wpłatomatach oznaczonych logo Banku, m.in. wypłacania gotówki.

Posiadacze i użytkownicy karty bankomatowej mogą także przy jej użyciu sprawdzić saldo w bankomacie BZ WBK, zmienić PIN, pobrać miniwyciąg, doładować telefon komórkowy czy wypłacić przekaz Western Union. W odróżnieniu od kart debetowych nie mogą jednak wypłacać nią gotówki w innych sieciach bankomatów oraz dokonywać płatności w sklepach z terminalami POS oraz Internecie.

– Nasza karta bankomatowa jest skierowana przede wszystkim do osób, które do tej pory nie miały do czynienia z plastikowym pieniądzem albo miały z nim bardzo sporadyczny kontakt. Mam tutaj na myśli między innymi najmłodszych klientów, którzy swoją przygodę z bankowością i kartami płatniczymi dopiero zaczynają. Taka karta to także dobre rozwiązanie dla osób, które do tej pory wypłacały gotówkę w naszych placówkach bankowych. Dzięki karcie bankomatowej, mogą korzystać w tym celu z naszych bankomatów tworzących jedną z największych sieci w Polsce. Ponadto myślimy też o tej grupie klientów, która płaci na co dzień kartą kredytową, ale potrzebuje prostej karty bez opłat, aby wypłacać gotówkę w dużej sieci bankomatów BZWBK na terenie całej Polski i taka para – karta kredytowa + karta bankomatowa odpowiada na wszystkie ich potrzeby – mówi Błażej Mika, dyrektor Centrum Rozwoju Kart i Płatności w Banku Zachodnim WBK.

Za kartę bankomatową nie jest pobierana opłata miesięczna, wpłaty i wypłaty gotówki są również bezpłatne. Inne operacje niefinansowe, jak np. sprawdzenie salda, wiążą się z opłatami w tej samej wysokości jak dla innych kart debetowych. Karty z chipem są wydawane na 4 lata do rachunku bankowego prowadzonego przez Bank Zachodni WBK dla klientów indywidualnych, którzy ukończyli 13. rok życia. Są dostępne we wszystkich oddziałach i placówkach partnerskich Banku Zachodniego WBK.

Źródło: BZ WBK