Klienci mBanku zebrali ponad 10 mln zł na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie

W marcu mBank wsparł zbiórkę na rzecz Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej i umożliwił klientom łatwe wpłaty na pomoc Ukraińcom uciekającym przed wojną. W tym czasie wpłacili oni na ten cel ponad 10 mln zł! Dziś mBank i Fundacja PCPM dziękują darczyńcom i tłumaczą, na co przeznaczone będą zebrane pieniądze.

W serwisie transakcyjnym banku a także w aplikacji mobilnej pojawiły się rozwiązania ułatwiające przekazanie pieniędzy na Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Aby przekazać darowiznę, wystarczyło skorzystać ze specjalnego skrótu na pulpicie serwisu lub aplikacji. Dzięki współpracy z Paynow – bramką płatniczą z grupy mBanku – datek mógł przekazać każdy, kto kliknął przycisk „Pomagam” na stronie www.mBank.pl/ukraina
W ten sposób w zaledwie dwa miesiące na potrzeby pomocy humanitarnej udzielanej przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej wpłynęło ponad 10 mln złotych!

mBank jest instytucją społecznie wrażliwą. Dzięki szybkiemu i sprawnemu włączeniu do naszych serwisów odpowiedniej funkcji, zebraliśmy na rzecz Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej 10 milionów złotych wysiłkiem naszych klientów, w tym także pracowników. Pieniądze te będą służyły Ukraińcom, będą należycie zagospodarowane. Chciałbym serdecznie podziękować naszym klientom za mobilizację i ogromne serca.

Cezary Stypułkowski, prezes zarządu mBanku

Zebrane fundusze są skrupulatnie rozliczane i trafiają tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Fundacja PCPM przeznacza je na:
  • pomoc humanitarną na terenie Ukrainy,
  • pomoc uchodźcom w Polsce,
  • wsparcie dzieci ukraińskich w edukacji,
  • przyszłą odbudowę zniszczonych ukraińskich miast, szkół, szpitali i pozostałej infrastruktury krytycznej.

Wsparcie klientów mBanku w kryzysie humanitarnym, który jest największy od II wojny światowej, jest dla nas czymś niesamowicie ważnym. Dzięki Państwu możemy szybko, elastycznie i skutecznie reagować na potrzeby osób, które musiały uciekać z terytorium Ukrainy. Dzięki Państwa wsparciu możemy także nieść pomoc humanitarną na obszarze Ukrainy, dostarczamy tam pomoc żywnościową, medykamenty, wyposażenie do szpitali. W drugą stronę ewakuujemy ludność cywilną.  Naszym priorytetem jest obecnie zapewnienie pomocy uchodźcom w Polsce. Ci ludzie potrzebują dachu nad głową. Mam też nadzieję, że w ciągu najbliższego czasu będziemy mogli, także dzięki wsparciu klientów mBanku, zaangażować się w odbudowę tych obszarów Ukrainy, do których będzie można dotrzeć z pomocą. Aby móc zacząć odbudowywać szkoły, ośrodki zdrowia, inne elementy infrastruktury, które są krytyczne, do tego, aby do tych miejscowości powrócili uchodźcy.

dr Wojciech Wilk, prezes Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

mBank wspólnie z Fundacją PCPM otworzył także Centrum edukacyjno-kreatywne dla mam z dziećmi z Ukrainy w budynku biurowym mBanku w ścisłym centrum Warszawy. Codziennie korzysta z niego kilkadziesiąt dzieci. W dawnych przestrzeniach biurowych prowadzone są m.in. zajęcia taneczne, ruchowe, plastyczne, czy czytanie bajek. Dzieci mają także dostęp do psychologa i logopedy oraz uczą się języka polskiego. Ich mamy mogą natomiast skorzystać ze wsparcia psychologicznego i doradztwa zawodowego.

Ogromnym wyzwaniem jest pomoc dla dzieci ukraińskich, które dotarły do Polski. Wsparciem są takie centra edukacyjne jak to, które jest w siedzibie mBanku w Warszawie, to znaczy miejsca, gdzie dzieci, szczególnie w wieku przedszkolnym, będą mogły przyjść, bezpiecznie spędzić czas.

dr Wojciech Wilk, prezes Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Klienci mBanku i wszyscy, którzy chcą wesprzeć działania Fundacji PCPM wciąż mogą to zrobić w serwisie transakcyjnym lub przez stronę www.mBank.pl/ukraina
ŹRÓDŁOmBank