MasterCard i Samsung uruchomią usługę Samsung Pay w Europie

MasterCard i Samsung Electronics Co., Ltd ogłosiły rozszerzenie współpracy w zakresie wykorzystania technologii MasterCard Digital Enablement Service (MDES) przy wdrożeniu Samsung Pay w Europie. Samsung Pay to usługa, która dzięki wykorzystaniu technologii NFC, umożliwi użytkownikom flagowych urządzeń tej marki zbliżeniowe płatności mobilne w sklepach wyposażonych w zbliżeniowe terminale płatnicze.

Europejscy wydawcy kart będą mogli wdrożyć platformę MDES i aktywować usługę Samsung Pay w dniu jej premiery. Dzięki temu posiadacze kart kredytowych, debetowych i przedpłaconych, wydanych przez banki, które wdrożyły MDES, zyskają możliwość podłączenia ich do usługi Samsung Pay i korzystania ze swoich urządzeń mobilnych do codziennych zakupów. Już wcześniej w tym roku firma MasterCard ogłosiła, że będzie dostawcą usługi tokenizacji dla Samsung Pay, umożliwiając tym samym szybkie, skalowalne połączenie z bankami w Europie i na całym świecie.

„Samsung Pay dzięki współpracy z MasterCard zaoferuje proste i bezpieczne płatności mobilne europejskim użytkownikom kart z logo naszego partnera” – powiedział Injong Rhee, EVP of Samsung Electronics, Global Head of Samsung Pay. – „Obie firmy działają na rzecz przełomowych innowacji w finansach, które spełnią obietnicę stworzenia prawdziwego portfela mobilnego.”

Wraz z postępującym wzrostem znaczenia urządzeń mobilnych w skali globalnej, z radością ogłaszamy rozszerzenie współpracy z firmą Samsung i udostępnienie systemów Samsung Pay i MDES klientom w Europie. Europejczycy przodują w nowych sposobach kupowania i dokonywania płatności, a dzięki bliskiej współpracy z firmą Samsung mamy możliwość rozwijania innowacji w obszarze handlu mobilnego, tworząc proste i bezpieczne metody płatności cyfrowych” – powiedział Javier Perez, President of MasterCard Europe.

Samsung Pay będzie miał swoją premierę jeszcze tego lata w Stanach Zjednoczonych oraz Korei Północnej. Jednocześnie, wraz z bankami i innymi partnerami, trwają prace nad wdrożeniem tego rozwiązania w Europie.

Od momentu startu usługi MDES w 2013 r. miliony kart MasterCard zostało stokenizowanych na potrzeby popularnych portfeli cyfrowych. Obecnie MDES oferuje usługę tokenizacji dla kart kredytowych, debetowych, przedpłaconych, kart co-brand i kart biznesowych. Tokenizacja dla kart private label, zapowiedziana w czerwcu, zostanie udostępniona w trzecim kwartale tego roku. Usługa tokenizacji na potrzeby obsługi aplikacji mobilnych, e-Commerce i kart służących do cyklicznych płatności za rachunki będą dostępne dla punktów handlowo-usługowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie jeszcze w tym roku, a następnie zakres usługi zostanie poszerzony o wszystkie rynki korzystające z rozwiązania MDES.

Źródło: MasterCard