MasterCard udostępnia klientom laboratorium bezpieczeństwa

MasterCard DigiSec Lab to miejsce, w którym MasterCard, przy współpracy z instytucjami rządowymi i naukowymi, opracowuje nowe rodzaje zabezpieczeń płatności elektronicznych. Mieszczące się w Wielkiej Brytanii tajne laboratorium, skupiające się na testowaniu najróżniejszych zagrożeń dla wszystkich rodzajów transakcji cyfrowych, zostało właśnie udostępnione klientom.

W laboratorium testowane są najnowsze karty z chipami EMV, płatności mobilne czy metody uwierzytelnień biometrycznych. Zadaniem zespołu MasterCard DigiSec Lab jest dekonstrukcja tych technologii i poszukiwanie możliwości dalszego ich usprawnienia, aby jeszcze lepiej chronić konsumentów, handlowców i instytucje finansowe przed oszustwami.

Każdego dnia zespół DigiSec Lab staje przed misją wykrycia potencjalnych zagrożeń i problemów, o których istnieniu większość klientów nie ma nawet pojęcia. W tym celu, w trakcie swojej pracy pracownicy wykonują szereg nietypowych działań, np. strzelają do kart płatniczych z laserów stosowanych w zaawansowanej astronomii, czy też używają aparatów rentgenowskich do analizy urządzeń wykorzystywanych przez hakerów.

Szybkie tempo rozwoju technologicznego i idącą za nim zmiana profilu współczesnego konsumenta, który cały czas pozostaje podłączony do sieci, wymaga nowego podejścia. Niezbędne staje się  łączenie sił i dzielenie wiedzą na temat nowych zagrożeń i metod ochrony przed nimi. Stąd decyzja firmy o udostępnieniu klientom laboratorium DigiSec. Pozwoli to na wspólne rozwiązywanie problemów związanych z oszustwami i bezpieczeństwem, dzięki dostępowi do narzędzi, pogłębionej ekspertyzy oraz wiedzy technologicznej.

 Źródło: MasterCard