Międzynarodowe spotkania organizowane przez Dom Maklerski PKO Banku Polskiego

  • Reprezentanci kilkunastu rumuńskich spółek i czołowi przedstawiciele polskiej branży gier komputerowych spotkali się z inwestorami instytucjonalnymi.

  • Organizatorem Romanian Capital Day i CEE Gaming był Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

Sukces Romanian Capital Day i CEE Gaming. W spotkaniach które odbyły się 13 i 19 września w Warszawie i Londynie wzięło udział kilkanaście wiodących rumuńskich spółek oraz najważniejsi przedstawicieli branży producentów gier notowanych na GPW. Organizatorem wydarzeń był Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

Organizowany po raz pierwszy przez DM PKO BP we współpracy z giełdą w Bukareszcie Romanian Capital Day był doskonałą okazję dla inwestorów instytucjonalnych do spotkania ze spółkami z rozwijającego się w szybkim tempie rumuńskiego rynku. W spotkaniach uczestniczyli globalni inwestorzy instytucjonalni i przedstawiciele: Banca Transilvania, DIGI Communications, Electrica, Fondul Proprietatea, Nuclearelectrica, Purcari Wineries, Sphera Franchise Group, Transelectrica i Bucharest Stock Exchange. Z kolei CEE Gaming przyciągnął do Londynu wiodących polskich producentów gier: CD Projekt, Ten Square Games i 11Bit, którzy zaprezentowali się przed globalnymi inwestorami. Podczas obu wydarzeń odbyło się ponad 70 dwustronnych spotkań.

– Spotkania takie jak Romanian Capital Day i CEE Gaming są doskonałą okazją do spotkań. Ich formuła sprawdza się doskonale. Jako lider krajowego rynku Dom Maklerski PKO Banku Polskiego spełnia rolę nie tylko dostawcy usług maklerskich najwyższej jakości, ale także instytucji pokazującej inwestorom i spółkom nowe szanse na rozwiniecie biznesu – podkreśla Filip Paszke, dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Ciągły rozwój lidera rynku
Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem krajowego rynku kapitałowego, zarówno na rynku wtórym akcji i obligacji, jak i transakcji na rynku pierwotnym. W I półroczu 2018 roku wartość zrealizowanych obrotów Domu Maklerskiego wyniosła ponad 17 mld zł, co stanowiło 8% obrotów rynku i plasowało DM na II miejscu w rankingu domów maklerskich. W zakresie obrotu obligacjami do DM należy blisko połowa obrotów rynku, co przekłada się na pozycję lidera.

Według danych na koniec czerwca 2018 roku DM prowadził 132 tys. rachunków papierów wartościowych i rachunków pieniężnych oraz 193 tys. rachunków rejestrowych. Pod względem liczby rachunków papierów wartościowych (wg danych KDPW) DM zajmuje czwartą pozycję spośród 40 uczestników rynku.

Więcej informacji na temat oferty Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego jest dostępnych na stronie www.dm.pkobp.pl oraz w Punkach Obsługi Klienta.

ŹRÓDŁOPKO Bank Polski