Millenium Bank w nowej lokalizacji we Wrocławiu

Pomimo pandemii wrocławski rynek biurowy pozostaje bardzo aktywny. Jednym z aktualnych przykładów działań jest zmiana lokalizacji siedziby Millennium Banku, przy której doradzała firma CBRE. Lider usług bankowych postawił na kompleks biurowy City Forum, zrealizowany przez Archicom, który znajduje się w centrum miasta. Bank Millennium wynajmie w sumie ponad 3,8 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

City Forum składa się z dwóch nowoczesnych biurowców o nazwie City 1 i City 2. Budynek City 1 został oddany do użytku w 2019 roku i jest w całości wynajęty, natomiast budynek City 2 został oddany do użytku w 2020 roku. Oba obiekty tworzą centrum biurowe o łącznej powierzchni 24 tys. mkw. z wewnętrznym dziedzińcem, oddzielonym od głównej ulicy wysoką (na 6 kondygnacji) szklaną przegrodą. Za realizację projektu odpowiada Archicom, jeden z najdynamiczniej rozwijających się deweloperów biurowych.

Nowa siedziba Millennium Bank znajdzie się w budynku City 2. Bank do nowej lokalizacji przeniesie się na przełomie 2021 i 2022 roku.

Jednym z ważnych czynników przy podjęciu decyzji o wyborze miejsca był duży plan piętra, umożliwiający sprawną komunikację oraz odpowiednie zaplanowanie wygodnych miejsc pracy dla pracowników. Nie bez znaczenia było również to, że budynek ma wiele energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań – mówi Weronika Paksoy z Wydziału Nieruchomości w Banku Millennium.

Nowe biuro Millennium Bank jest zlokalizowane w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Dominikańskiego, zielonych terenów wzdłuż rzek Odry i Oławy oraz Fosy Miejskiej. Nieopodal znajdują się także siedziby Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Budynek jest świetnie skomunikowany – bezpośrednio pod kompleksem znajduje się przystanek tramwajowy i autobusowy. Kompleks City Forum posiada certyfikat LEED Gold.

– Świetnie skomunikowana lokalizacja, dzięki której łatwo dojechać do biura tramwajem i autobusem oraz ekologiczne rozwiązania pozwalające oszczędzać energię w całym budynku, przyciągają nowych najemców. Doceniają oni komfort użytkowania oraz elastyczność przestrzeni, którą mogą w dowolny sposób konfigurować. Coraz częściej zwracają również uwagę na bezpieczeństwo, zdrowie i dobre samopoczucie. System uchylnych okien zastosowanych w City 2 zapewnia dostęp do świeżego powietrza. Pracownicy mogą  też spędzać czas na zewnętrznym patio, usytuowanym między budynkami, które jest zielonym miejscem na chwile wypoczynku. Entuzjaści dojazdu do pracy jednośladem mogą skorzystać z licznych ścieżek rowerowych w pobliżu, a w samym budynku z szatni, natrysków i rowerowni. Na parterze i poziomie -1  użytkownicy mają do dyspozycji 144 miejsca parkingowe – mówi Tomasz Sujak, Członek Zarządu Archicom S.A.

Lepszy dojazd i wyższy komfort

Bank zamierza dokonać dużych inwestycji w call center, w tym w najnowocześniejsze rozwiązania akustyczne dla tego typu działalności. Wszystkie miejsca pracy zostaną także wyposażone w nowe meble. Call center zajmie około połowy jednego z wynajmowanych pięter.

Dzięki przenosinom pracownicy banku zyskają jeszcze nowocześniejsze środowisko pracy, w bardzo komfortowym budynku w doskonałej lokalizacji. Transakcja miała miejsce na rynku, który jest obecnie typowym rynkiem najemcy. W przetargu na wyłonienie najlepszej oferty brało udział aż 5 nowych budynków. Dzięki dużej konkurencji wśród wynajmujących oraz wsparciu CBRE udało się osiągnąć bardzo dobre warunki najmu, które pozwolą dostarczyć dla banku najnowocześniejsze biuro w Polsce – mówi Paweł Boczar, szef wrocławskiego biura CBRE.

Firma doradcza CBRE reprezentowała Millennium w transakcji oraz prowadzi nadzór nad pracami wykończeniowymi nowego biura banku.

ŹRÓDŁOCBRE