Pekao Innowatorem Roku w obszarze bankowości transakcyjnej

Bank Pekao zdobył tytuł „Innovators 2015 – Transactions Services” w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili pionierską inicjatywę na rynku bankowości korporacyjnej w Polsce, jaką jest platforma EDI Finansowanie. Narzędzie to umożliwia przedsiębiorcom inicjowanie finansowania wierzytelności w Pekao w tym samym miejscu, w którym na co dzień wymieniają się zamówieniami, fakturami, awizami i potwierdzeniami dostaw, czyli w systemie finansowo-księgowym firmy. 

Integracja systemu bankowości internetowej Pekao Biznes24 z największą w kraju platformą EDI, służącą 30 000 użytkowników z 30 krajów do wymiany dokumentów handlowych w formie elektronicznej, została zrealizowana we współpracy z firmą CA Consulting S.A., należącą do Grupy Comarch. Połączenie obu narzędzi pozwala firmom na pełną obsługę łańcucha dostaw (składanie i realizacja zleceń, fakturowanie) oraz zarządzanie finansowaniem wierzytelności (w ramach usług eFinancing i Kredyt Zaliczka) na jednej wspólnej platformie Comarch EDI Finansowanie. EDI Finansowanie, umożliwia wysyłanie faktur do finansowania bezpośrednio z poziomu systemu księgowego. Platforma dostosowana jest do poziomu technologicznego małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

– Wdrożenie platformy EDI Finansowanie jako wartości dodanej do usług eFinancing od początku traktowaliśmy priorytetowo. Dzięki niej uzyskaliśmy dostęp do finansowania obrotów dużych sieci handlowych, które używają tej platformy jako standardu rozliczeń z dostawcami – powiedział Sylwester Stasiak, Dyrektor Zarządzający w Departamencie Bankowości Transakcyjnej.

źródło: Bank Pekao