Pekao jeszcze mocniej angażuje się w rozwój polskiego tenisa

Droga do Pekao Szczecin Open, to zainicjowany i sponsorowany przez Pekao program szkoleniowy dla najmłodszych tenisistów, który wystartuje wraz z rozpoczęciem tegorocznej edycji Pekao Szczecin Open. Pekao Szczecin Open to największy i najważniejszy w Polsce turniej tenisowy o łącznej puli nagród sięgającej 150 tysięcy dolarów. Celem programu Droga do Pekao Szczecin Open jest promocja tenisa wśród dzieci i ich rodziców, a tym samym wyszkolenie przyszłych zwycięzców szczecińskiego challengera.

Już 14 września br. wystartuje 23. edycja najstarszego turnieju tenisowego w Polsce. Tego dnia ruszy też – Droga do Pekao Szczecin Open, specjalny program szkoleniowy kierowany do dzieci z najstarszych grup przedszkolnych oraz „zerówek” i uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. Program obejmuje szczecińskie szkoły i przedszkola. Udział w programie jest bezpłatny. Dzieciom zostanie zapewniony dostęp do potrzebnego sprzętu. Koszty funkcjonowania programu pokrywa Bank Pekao SA oraz miasto Szczecin – sponsorzy tytularni turnieju Pekao Szczecin Open, a także organizator turnieju. Program Droga do Pekao Szczecin Open obejmuje między innymi dwa 60 minutowe treningi w tygodniu w grupach do 8 osób organizowane przez szczecińskie kluby tenisowe, a także sprawdziany i organizację turniejów pokazowych w szkołach i przedszkolach, aby zachęcić najmłodszych do tej dyscypliny sportu.

Jak co roku o tej porze Szczecin zamienia się w stolicę tenisa. Turniej od lat zajmuje ważne miejsce w działaniach naszego Banku, tak samo jak Szczecin i jego mieszkańcy. Od tego roku postanowiliśmy stworzyć również program, który ma rozbudzić tenisową pasję i umiejętności wśród najmłodszych. Wierzę, że w ten sposób odkryjemy wielu utalentowanych młodych sportowców i z pewnością za kilkanaście lat będziemy mogli im kibicować na Turnieju Pekao Szczecin Open powiedział Luigi Lovaglio, Prezes Zarządu Banku Pekao SA.

Jak co roku do Szczecina zjadą wyróżniający się tenisiści, którzy zapewnią wiele emocji podczas „meczów dnia”. Tym razem na kortach zagrają: Pablo Carreno Busta, Robin Haase, Nicolas Almagro, Jan-Lennard Struff, Filippo Volandri oraz Kamil Majchrzak i Paweł Ciaś. Pekao Szczecin Open, to nie tylko potyczki na mączce, ale też szereg imprez towarzyszących. Najmłodsi będą mogli szlifować swoje tenisowe umiejętności grając wraz z zawodnikami turnieju głównego podczas kolejnej edycji Pioneer Kids Open. Po raz 17. odbędzie się także Tennis Music Festival, w którym weźmie udział wielu wykonawców.

Bank Pekao jest jedyną instytucją w Polsce wspierającą imprezę sportową od jej samego początku, czyli od 1993 roku, kiedy na szczecińskich kortach sportowcy mogli wygrać łącznie 25 tysięcy dolarów. Umowa sponsorka obowiązuje do 2017 roku, co oznacza, że Bank Pekao będzie sponsorem tytularnym największego turnieju tenisowego w Polsce co najmniej ćwierć wieku. Pekao Szczecin Open cieszy się zasłużoną sławą najważniejszego turnieju tenisowego w Polsce i całym regionie, odpowiadając rosnącemu popytowi na usługi związane z tą dyscypliną sportu. Co roku imprezę w Szczecinie odwiedza aż 25 tysięcy osób, w tym kilkuset zagranicznych gości, a w telewizji wydarzenie ogląda prawie 40% widzów programów sportowych.

źródło: Bank Pekao SA