Pharmalink z aplikacją płatniczą PolCard ®Go

Fiserv Polska S.A., właściciel marki PolCard nawiązał współpracę z Pharmalink, w ramach której firma przekazała dostawcy rozwiązań logistycznych aż 400 dostępów do aplikacji płatniczej PolCard Go from Fiserv. Jest to rozwiązanie typu softpos, umożliwiające przyjmowanie płatności bezgotówkowych na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Dzięki temu klienci Pharmalink, którzy rozliczali się do tej pory wyłącznie gotówką, mają możliwość natychmiastowej oraz wygodnej płatności kartą, telefonem lub zegarkiem.

Wprowadzenie płatności bezgotówkowych w Pharmalink, który jest wiodącym dostawcą rozwiązań logistycznych dla branży farmaceutycznej, to korzystna zmiana nie tylko dla odbiorców przesyłek, lecz także dla pracowników firmy. Wdrożenie aplikacji poprawia komfort pracy – rozliczenia z klientami są szybsze i wygodniejsze.  Dostawcy nie muszą martwić się wydawaniem reszty, co znacząco wpływa na przyśpieszenie procesu rozwożenia przesyłek i jakość obsługi. Wyeliminowane zostaje również ryzyko związane z posiadaniem przy sobie gotówki.

Nieustannie staramy się dostosowywać do zmieniającego się świata oraz sprostać wymaganiom naszych klientów. Z racji tego, że otrzymywaliśmy od nich sporo zapytań dotyczących płacenia bezgotówkowo, dążyliśmy do tego, aby jak najszybciej uruchomić tą funkcjonalność. Korzystanie z aplikacji PolCard Go jest bardzo intuicyjne, zarówno dla kierowców, jak i odbiorców przesyłek. Wystarczy przyłożyć kartę do urządzenia i w razie potrzeby zautoryzować transakcję kodem PIN. Dodatkową korzyścią jest to, że nie musieliśmy inwestować w zakup nowego sprzętu – aplikacja została zainstalowana na urządzeniach służbowych naszych kierowców – mówi Michał Głowacki, Dyrektor Działu Obsługi Klienta w Pharmalink.

Wprowadzenie aplikacji PolCard Go jest dobrym rozwiązaniem dla firm, które duży nacisk kładą na rozwiązania proekologiczne. Aplikacja nie generuje papierowych wydruków, a potwierdzenie transakcji jest wysyłane mailem. Nie ma potrzeby również inwestować w dodatkowe urządzenia i wyposażenie takie jak kable czy ładowarki, co eliminuje tzw. elektroodpady, firma nie musi także kupować kolejnego sprzętu.

Cieszymy się z kolejnego wdrożenia aplikacji PolCard Go. Mamy pewność, że ta współpraca znacznie podniesie efektywność działania całej organizacji oraz wpłynie na lepsze doświadczenia klientów. W Pharmalink flota 400 samochodów codziennie realizuje ponad 20 tyś. dostaw do blisko 6 tyś. punktów, dlatego ważne jest, aby przyjmowanie płatności przebiegało sprawnie i zajmowało jak najmniej czasu. Warto wspomnieć również, że ta kooperacja to nie tylko dostarczenie aplikacji płatniczej. Wraz z jej wdrożeniem Pharmalink otrzymał dostęp do pełnej infrastruktury płatniczej PolCard from Fiserv, w tym autorskiego systemu raportowania OnePortal24 – podsumowuje Robert Andrukiewicz, Dyrektor ds. rozwoju produktów w Fiserv Polska S.A.

ŹRÓDŁOPolCard