-
Platformy low code/no code pozwalają zespołom biznesowym banku budować narzędzia do projektowania procesów wewnętrznych i prostych aplikacji bez angażowania kompetencji IT.
-
Dotychczas pracownicy operacji PKO Banku Polskiego samodzielnie stworzyli już 218 narzędzi na platformie iWorkflow.
-
Dzięki technologii low code/no code bank może pogłębiać cyfryzację w wybranych obszarach, podnosić kompetencje cyfrowe pracowników oraz dostosowywać się do szybko zmieniającego się środowiska biznesowego.
Już 218 narzędzi do obsługi procesów wewnętrznych stworzyli pracownicy banku z wykorzystaniem technologii low code/no code. Dzięki temu coraz więcej powtarzalnych i prostych procesów back office wykonywanych jest automatycznie, zastępując niewygodne arkusze Excel, zewnętrzne aplikacje czy przesyłanie dokumentów drogą mailową. Tego typu narzędzia cyfrowe wykorzystywane są w operacjach m.in. do obsługi faktur, archiwizacji dokumentów, monitorowania i administrowania produktów, obsługi ugód kredytowych czy wsparcia pracy doradców. W tym roku zrealizowały one już 85 tys. zadań. Low code/no code to kontynuacja strategicznego kierunku na innowacje w banku, który zakłada transformację cyfrową także w obszarze operacji. To także sposób na dalsze zwiększenie efektywności operacyjnej i rozwój ścieżek kariery pracowników.
– Strategia PKO Banku Polskiego skoncentrowana jest na nowoczesnych technologiach, które pozwalają nam szybciej rozwijać się i lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Aby ten rozwój był możliwy zmieniamy się także wewnętrznie, na organizację bardziej zwinną i cyfrową, która potrafi lepiej i szybciej reagować na bieżące wyzwania biznesowe. Wspiera nas w tym technologia low code/no code, która pozwala sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie hiperautomatyzacji procesów i szybkiego dostarczania aplikacji – mówi Artur Kurcweil, Wiceprezes Zarządu w PKO Banku Polskim, nadzorujący obszar technologii.
– W PKO Banku Polskim tworzymy operacje generujące realną wartość dla klienta, pracownika i organizacji. Opieramy się na zautomatyzowanych procesach z manualną obsługą tylko w wyjątkowych sytuacjach. Dlatego sięgamy po coraz bardziej zaawansowane narzędzia i technologie. Zmieniamy sposób pracy oraz realizacji zadań na poszczególnych stanowiskach w stronę rozwiązań cyfrowych, które ułatwiają codzienne wykonywanie obowiązków. Takie podejście jest możliwe dzięki naszym pracownikom, którzy znają procesy, wykorzystują technologię i chcą się rozwijać. To zwiększa naszą efektywność operacyjną, obniża koszty i pozwala budować organizację zdolną do dalszego wzrostu – mówi Agnieszka Wrońska, Dyrektor Pionu Transformacji Usług w PKO Banku Polskim.