PKO Finat uruchamia usługi chmurowe dla firm

Cloud Transformation to projekt, w ramach którego PKO Finat uruchomił usługi wdrożeniai utrzymania rozwiązań chmurowych w firmach. Spółka pomoże firmom wybrać najlepszą dla nich drogę przejścia do cyfrowej chmury i efektywnego jej używania. 

– Chcemy być dla naszych klientów partnerem w ich transformacji technologicznej. Dlatego też dostarczamy rozwiązania, które pomagają im rozwijać pozycję konkurencyjną w szybko zmieniającej się gospodarce cyfrowej – powiedziała Agnieszka Surmacka, Prezes Zarządu PKO Finat.

Nowa usługa obejmie wsparcie w wyborze optymalnego rozwiązania dostosowanego do potrzeb firmy. Cały proces realizowany jest w trzech krokach:

KROK 1 – przygotowanie przez PKO Finat docelowej architektury rozwiązania.

KROK 2 – przygotowanie koncepcji migracji aplikacji klienta do środowiska w chmurze.

KROK 3 – przygotowanie koncepcji zarządzania środowiskiem chmurowym u klienta.

Odpowiednio realizowana transformacja cyfrowa pozwala na zwiększenie tempa rozwoju firmy, obniżenie kosztów jej działalności czy na korzystanie z innowacyjnych narzędzi, które pomogą dostosować oferowane usługi do szybko zmieniających się oczekiwań klientów. Niezbędnym elementem tego procesu jest chmura obliczeniowa.

– Oferowane przez nas usługi polegają na dostarczaniu stabilnego, zautomatyzowanego
i bezpiecznego rozwiązania usadowionego na środowisku cloud. Otwiera to naszym klientom nowe możliwości poszerzania swojej oferty o innowacyjne usługi świadczone na rynku, a także zwiększa efektywność w obszarze obsługi wewnętrznych procesów organizacji
– wyjaśnia Piotr Patroński, Dyrektor Departamentu Usług Informatycznych PKO Finat.

ŹRÓDŁOPKO Finat