Płatności mobilne HCE w Getin Banku już dostępne

Klienci Getin Banku mogą już korzystać z rewolucyjnej metody płatności mobilnych w technologii HCE (Host Card Emulation), opracowanej i wdrożonej we współpracy z MasterCard. Nowa usługa umożliwia bezpieczne płatności zbliżeniowe telefonem, również bez zasięgu sieci. Wystarczy urządzenie z NFC, działające na systemie operacyjnym Android KitKat lub nowszym oraz aplikacja mobilna Getin Wallet. Getin Bank jest jednym z pierwszych banków w Polsce, który udostępnił rozwiązanie swoim Klientom.

Zapowiadana przez Getin Bank na początku roku usługa, wykorzystująca potencjał technologii HCE, jest już dostępna. Umożliwia ona dokonywanie płatności zbliżeniowych telefonem komórkowym na tej samej zasadzie, co tradycyjna karta zbliżeniowa. To, co wyróżnia rozwiązanie od dotychczasowej oferty płatności mobilnych, to niezależność od zasięgu sieci telekomunikacyjnej. Dzięki temu, z usługi można korzystać wszędzie tam, gdzie dostępne są terminale zbliżeniowe.

Coraz większe grono naszych Klientów docenia możliwości, jakie stwarzają rozwiązania mobilne i w pełni wykorzystuje potencjał swoich urządzeń. Dlatego inwestujemy w rozwój i doskonalenie tego segmentu usług Getin Banku, który wymaga jedynie posiadania telefonu. Płatności w technologii HCE to najnowszy element naszej oferty innowacji w obszarze usług finansowych. Wspólnie tworzą one komplementarny pakiet wygodnych, prostych i bezpiecznych rozwiązań bankowych – mówi Paweł Wawiernia, Dyrektor Departamentu Kart Płatniczych i Płatności Alternatywnych, Getin Noble Bank.

Korzystanie z płatności mobilnych w technologii HCE jest nie tylko wygodne, ale też całkowicie bezpieczne. Wdrożona przez Getin Bank usługa została zabezpieczona mechanizmem odnawiania zestawów kluczy kryptograficznych, opracowanym w ramach specyfikacji MasterCard Cloud-Based Payments (MCBP). Aby skorzystać z płatności wystarczy posiadać urządzenie z modułem NFC oraz zainstalować aplikację Getin Wallet. Po rejestracji w systemie i wybraniu numeru PIN do transakcji mobilnych, każdy użytkownik może zarejestrować nawet 5 kart w aplikacji. Każda z transakcji wykonywana za pomocą jednej z kart w Getin Wallet jest zabezpieczona jednorazowym kluczem zabezpieczającym.

Partnerem technologicznym wdrożonych przez Getin Bank płatności mobilnych w HCE jest firma MasterCard Payment Transaction Services. Więcej informacji na temat oferty można znaleźć na stronie www.getinbank.pl.

źródło: Getin Bank