Płatności spojrzeniem zdały egzamin z bezpieczeństwa PayEye z certyfikatem FIDO Biometric Component Certification

Innowacyjny polski fintech PayEye, który pozwala na szybkie, łatwe i bezpieczne płatności z wykorzystaniem fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy, uzyskał niedawno certyfikat FIDO Biometric Component Certification.

W ramach certyfikacji FIDO niezależne, akredytowane laboratorium przeprowadziło serię testów, aby ocenić skuteczność wdrożonego przez PayEye rozpoznawania biometrycznego, a także odporność systemu PayEye na ataki prezentacyjne. Fintech do oceny przedstawił swój najnowszy terminal biometryczny eyePOS 2.0 wyposażony w autorski algorytm rozpoznawania tęczówki. Do współpracy przy projekcie certyfikacji została wybrana wysoko wykwalifikowana i doświadczona, amerykańska firma iBeta. Biometryczny terminal od PayEye przeszedł serię testów 14 różnych typów ataków zdefiniowanych przez protokoły testowe FIDO i odparł ponad 300 prób ataków uzyskując tym samym zerowy wskaźnik błędu akceptacji ataków.

„Nasi użytkownicy nie muszą nosić przy sobie gotówki, kart czy nawet telefonu, aby płacić szybko, wygodnie i bezpiecznie. Żaden wcześniejszy dostawca płatności nie połączył dwóch niezależnych cech biometrycznych człowieka w tak naturalny i intuicyjny sposób. Wierzymy, że nasze rozwiązanie to przyszłość płatności – system, z którego wiesz, jak skorzystać w chwili, gdy go widzisz, i który zapewnia najwyższe standardy branży płatniczej. Uzyskana certyfikacja FIDO potwierdza, że nasza technologia jest bezpieczna, dokładna i odpowiednio zabezpieczona przed wszelkimi atakami i próbami oszustwa, bo bezpieczeństwo naszych Klientów jest dla nas najważniejsze.” – komentuje Daniel Jarząb, Prezes PayEye.

PayEye to technologia pozwalająca na nowoczesne płatności biometryczne. Wraz z nową aplikacją oraz udoskonalonym terminalem eyePOS 2.0, umożliwia realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Realizacja płatności jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać dedykowaną, darmową aplikację, założyć konto, zrobić selfie i podpiąć swoją kartę płatniczą. Dzięki temu idąc na zakupy nie ma potrzeby wyjmowania gotówki, telefonu lub portfela. Płatność zrealizujemy jednym spojrzeniem.

ŹRÓDŁOPayEye