Poznań – kolejny przystanek na trasie CAVALIADA Tour

Od 7 do 10 grudnia na terenie Międzynarodowych Targów w Poznaniu odbędą się kolejne zawody z cyklu CAVALIADA Tour 2023/2024. To drugi, po Warszawie, przystanek na trasie tegorocznych zawodów. To dwie areny zmagań, 23 konkursy, w tym trzy zaliczane do światowego rankingu, konkursy dla młodych koni, dzieci na kucach i amatorów oraz CAVALIADA Horse Auction. Sponsorem Głównym wydarzenia jest PKO Bank Polski.

– Zapraszam do Poznania na jeździeckie emocje najwyższej próby. Najlepsi zawodnicy i najpiękniejsze konie zawitają do stolicy Wielkopolski. To największe zawody z cyklu CAVALIADA Tour 2023/2024. Zawody niezmiennie cieszą się niezwykłą popularnością miłośników sportów konnych i nie można się dziwić. CAVALIADA Tour to piękne widowisko, wyśmienita zabawa i wiele dodatkowych atrakcji – mówi Roman Drgas, dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

W rywalizacji będzie można podziwiać zawodników z 17 krajów, a wśród nich trójkę z TOP 100 rankingu FEI, medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy i aż dwóch liderów indywidualnych kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.
Najliczniejszą grupę przyjętych do zawodów stanowią Polacy. Kibice będą mogli podziwiać konkursy czterech konkurencji jeździeckich, w których zobaczymy blisko 500 par. W sobotę i w niedzielę odbędzie się CAVALIADA Future, czyli rywalizacja młodych jeźdźców na kucach o nagrodę PKO Banku Polskiego. W niedzielę widzowie obejrzą GRAND PRIX o nagrodę PKO Banku Polskiego.
W programie zawodów są także konkursy powożenia zaprzęgami czterokonnymi, ujeżdżenia i WKKW oraz liczne pokazy. Zawodom towarzyszą Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich.
CAVALIADA Tour to największy w Polsce cykl konkursów jeździeckich, autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). To jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w tej części świata.
Pierwsze zawody w tym sezonie CAVALIADA Tour rozegrane zostały w listopadzie w Warszawie. Kolejne odbędą się w Sopocie (1 – 4 lutego 2024) oraz w Krakowie (22 – 25 lutego 2024).
Organizatorem CAVALIADA Tour 2023/20234 jest Grupa MTP. PKO Bank Polski jest Sponsorem Głównym zawodów CAVALIADA Tour od ponad 10 lat.
PKO Bank Polski od lat popularyzuje zakorzenione w narodowej tradycji jeździectwo, wzmacniając jego znacznie na arenie międzynarodowej. Bank jest jednym z ważniejszych w kraju promotorów sportu, sponsorujących liczne imprezy biegowe w całej Polsce i propagujących zdrowy styl życia, połączony z akcjami charytatywnymi biegnę dla…
Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach:
www.bankomania.pkobp.pl/sport
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski