Raiffeisen Polbank wprowadził kartę multiwalutową 

  • Bezprowizyjne rozliczanie transakcji w pięciu walutach: PLN, EUR, USD, GBP i CHF.

  • Automatyczne rozpoznawanie waluty transakcji i pobieranie środków z podpiętego konta walutowego.

  • Możliwość błyskawicznego zasilania kont walutowych z poziomu smartfona w aplikacji Mobilny Portfel na platformie walutowej R-Dealer.

Raiffeisen Polbank wprowadził do oferty kartę debetową Mastercard Multiwalutowa. Karta pozwala na bezprowizyjne dokonywanie płatności w pięciu walutach: PLN, EUR, USD, GBP i CHF. Sama rozpoznaje w jakiej walucie realizowana jest transakcja i pobiera środki z podpiętego do niej konta walutowego. Konto można zasilić od ręki z poziomu smartfona na platformie walutowej R-Dealer, dostępnej w aplikacji Mobilny Portfel dla użytkowników telefonów z systemem Android i iOS. Karta wydawana jest klientom detalicznym oraz bankowości prywatnej do dowolnego posiadanego przez nich w banku konta osobistego w złotych. Klienci korporacyjni oraz mikroprzedsiębiorcy mogą otrzymać kartę do rachunku bieżącego lub pomocniczego rozliczanego w złotych.

Karta Mastercard Multiwalutowa to doskonałe rozwiązanie dla osób często podróżujących służbowo do strefy euro, amerykańskiego dolara czy brytyjskiego funta, jak też spędzających tam wakacje i urlopy. Sprawdzi się także w przypadku klientów pracujących za granicą i zarabiających w walucie oraz w przypadku właścicieli i pracowników mikroprzedsiębiorstw, dokonujących np. zagranicznych rozliczeń firmowych, choćby za paliwo, delegacje czy hotele. Teraz zamiast 5 różnych kart mogą oni korzystać z jednego plastiku – mówi Łukasz Dąbrowski, Kierownik ds. Produktów Depozytowych w Raiffeisen Polbanku.

Karta Mastercard Multiwalutowa działa w pełni automatycznie – podczas zagranicznych płatności środki są pobierane z odpowiedniego konta walutowego powiązanego z kartą i rozliczane bez przewalutowania, pod warunkiem posiadania dostępnych środków na tych rachunkach. Jeśli nie mamy środków na koncie walutowym lub nie podpięliśmy konta w danej walucie do karty, transakcja kartowa zostanie rozliczona z głównego konta osobistego klienta, prowadzonego w złotych.

Karta Mastercard Multiwalutowa pozwala na dokonywanie:

  • transakcji bezgotówkowych w kraju i za granicą bez prowizji za przewalutowanie dla transakcji w USD, EUR, CHF, GBP pod warunkiem powiązania karty w kontem w danej walucie,
  • wypłat gotówki z bankomatów na całym świecie,
  • wypłat gotówki podczas zakupów, za pośrednictwem usługi cashback (zarówno w kraju, jak i za granicą – na ile popularne rozwiązanie za granicą i gdzie?),
  • wpłat gotówki w złotych w bankomatach i wpłatomatach,
  • zbliżeniowych płatności kartą oraz płatności zbliżeniowych telefonem z systemem Android lub IOS,
  • płatności za pośrednictwem portfela elektronicznego Masterpass.

Konta walutowe można podpiąć do karty w każdej chwili dzwoniąc do Centrum Telefonicznego lub podczas wizyty w dowolnym oddziale banku. Od sierpnia klienci będą także mogli to zrobić za pośrednictwem bankowości internetowej R-Online. Miesięczna opłata za korzystanie z karty wynosi jedyne 3 zł w ofercie dla klientów zamożnych oraz 8 zł w przypadku posiadaczy flagowego konta tj. Wymarzonego Konta Osobistego. Karta wydawana jest klientom za darmo. Darmowe są także wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju oraz wypłaty z bankomatów za granicą, o ile wypłata następuje w walucie powiązanej z kartą tj. EUR, USD, GBP lub CHF. Wraz z wprowadzeniem karty Mastercard Multiwalutowej, z oferty wycofana zostaje karta debetowa Mastercard do konta walutowego w euro.

ŹRÓDŁORaiffeisen Polbank