Ruszyły eSkarbonki od Mastercard. Załóż swoją wirtualną puszkę i wesprzyj cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • Mastercard już po raz dwunasty wspiera Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a po raz siódmy wyposaża kwestujących w eSkarbonki, czyli wirtualne puszki, które pozwalają na elektroniczne przekazywanie datków na rzecz corocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
  • Swoją eSkarbonkę założyć może każdy – indywidualnie lub w imieniu swojej firmy czy instytucji. Wszyscy dołączą tym samym do grona Wolontariuszy 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

28 stycznia 2024 r. odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki, której mottem jest „Tu wszystko gra OK!”,  jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mastercard już siódmy rok z rzędu udostępnia wolontariuszom eSkarbonki, wirtualne puszki pozwalające na przekazywanie przez internet datków na rzecz celu Finału WOŚP. Swoją eSkarbonkę może założyć każdy, kto tylko chce pomóc – indywidualnie, wspólnie z przyjaciółmi czy grupowo, np. całą firmą z innymi pracownikami – zgodnie z hasłem przewodnim Mastercard Pomagać pełnym składem. Bezcenne. Właściciel elektronicznej puszki może rozesłać link do eSkarbonki swoim bliskim i znajomym, poszerzając tym samym grono potencjalnych darczyńców.  

Założyć eSkarbonkę w szybki i prosty sposób można na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl/, a datki za ich pomocą będą zbierane do 28 stycznia 2024 r. do północy.

Dodatkowo, osoby, które jako sposób wpłaty wybiorą kartę Mastercard, będą mogły wziąć udział w wyjątkowej grze online, która została przygotowana specjalnie z okazji Finału WOŚP i wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości. Gracze swoim wynikiem będą mogli podzielić się w social mediach i rywalizować z innymi.

„Przez pierwsze dwa Finały pojęcie wszelkiego rodzaju kart płatniczych brzmiało abstrakcyjnie i nie było brane pod uwagę w naszej logistyce zbierania pieniędzy na zakup sprzętu. Nie minęły dwie dekady, gdy elektroniczne wpłaty i cały świat internetowego bytu i pomagania przy jego wykorzystaniu stał się faktem z niesamowitymi możliwościami. Jedną z form pomagania jest eSkarbonka, którą założyć może każdy i którą ogrom ludzi zakłada, włącznie ze mną, który już tym wszystkim możliwościom wsparcia przestał się cokolwiek dziwić. Tylko na ostatnim Finale elektronicznych wpłat mieliśmy blisko 50%, pół na pół z naszymi tekturowymi standardowymi skarbonkami – coś niesamowitego! W to wszystko, wspaniale, już siódmy raz, wpisuje się eSkarbonka” – mówi  Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Technologia, która niesie dobro

„Jesteśmy dumni z tego, ile dobra społecznego może przynieść właściwie wykorzystana technologia. Mastercard wyposaża Wolontariuszy w bezpieczne narzędzie, które pozwala rozszerzyć zasięg pomagania – zarówno ten liczony w kwotach, jak i w doświadczeniach, wynikających z łączenia się z bliskimi i przyjaciółmi w szczytnym celu. Cieszymy się, że dokładamy także naszą cegiełkę do tej akcji i zachęcamy wszystkich również do tego, aby sprawdzili, ile szczęścia i satysfakcji może przynieść pomaganie” mówi Marta Życińska, dyrektorka generalna polskiego oddziału Mastercard Europe. 

Jak dotąd założono prawie 90 tysięcy eSkarbonek, za pomocą których zebrano ponad 56,5 miliona zł. 

Jak sprawdzić wiarygodność eSkarbonki?

Wszystkie eSkarbonki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są dostępne pod linkami zaczynającymi się od https://eskarbonka.wosp.org.pl/. Strona chroniona jest przez bezpieczne połączenie i ma certyfikat bezpieczeństwa, warto jednak upewnić się, czy po wejściu na stronę w pasku wyszukiwania pojawia się „zielona kłódka”. Po wybraniu metody płatności użytkownik jest przekierowywany do operatora płatności PayU, którego strona jest zabezpieczona w analogiczny sposób. Dodatkowo, każda osoba, która zamierza skorzystać z tej formy wpłaty, może sprawdzić wiarygodność linku do eSkarbonki na specjalnej stronie www.wosp.org.pl/wspieraj/sprawdz-eskarbonke. Do zbiórki można dołączyć również korzystając ze strony głównej eSkarbonki, która zawsze znajduje się pod tym samym adresem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/.

ŹRÓDŁOMastercard