Santander Bank Polska chce wspierać rodziców, którzy ze względu na obecną sytuację zostali w domach, by opiekować się swoimi dziećmi. To z myślą o nich oraz ich pociechach opublikowano internetowe wydanie książki „Finansiaki. To MY!”, która jest narzędziem do domowej edukacji finansowej dzieci i młodzieży. Bank udostępnił książkę wszystkim chętnym, całkowicie za darmo.
„Finansiaki. To My!” to merytoryczne opracowanie, które powstało z inicjatywy banku, ale tworzone były przy udziale ekspertów, po to, by pomóc rodzicom w rozpoczęciu nauki podstaw przedsiębiorczości wśród dzieci w wieku od 3 do 18 roku życia. Autorem publikacji jest Paweł Oksanowicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, a opiekę merytoryczną objęła nad nią dr Agata Trzcińska, psycholog ekonomiczna na co dzień pracująca w Katedrze Psychologii Poznawczej Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Oboje mają dzieci, dlatego też edukacja finansowa najmłodszych jest im bliska. W książce znajdują się także komentarze takich znanych ekspertów jak prof. Dominiki Maison, Artura Nowaka – Gocławskiego oraz dr. Tomasza Sobierajskiego.
Książka w przystępny i ciekawy sposób przedstawia podstawowe informacje dotyczące pieniądza i jego roli w codziennym życiu. Dorośli znajdą tu wskazówki, jak rozpocząć trudne rozmowy o finansach zarówno z przedszkolakami, jak i nastolatkami oraz jak towarzyszyć dziecku w pierwszych podróżach po świecie finansów. Książka „Finansiaki. To My!” odczarowuje pojęcia związane z ekonomią i pokazuje, że rozmowy na temat pieniędzy wcale nie muszą być trudne.
Poradnik „Finansiaki. To My” w wersji pdf. można już teraz bezpłatnie pobrać ze strony internetowej www.finansiaki.pl. Warunkiem pobrania książki jest wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety.
Finansiaki to także portal internetowy, na którym zamieszczone są przydatne w czasie izolacji związanej z pandemią, materiały edukacyjne dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Dzieci mogą skorzystać z rozwijających wiedzę i kreatywność zadań i materiałów wideo, które zapewnią najmłodszym bezpieczną rozrywkę. Rodzice mogą pobrać z portalu propozycje zabaw z podopiecznymi czy przeczytać ciekawe artykuły w formie blogowej a nauczyciele mogą skorzystać z onlinowych przygotowanych wraz z psychologami scenariuszy lekcji, do wykorzystania także podczas zajęć prowadzonych zdalnie.