Skąd wziąć pieniądze na wyjazd? Ranking kredytów gotówkowych

Ledwo pożegnaliśmy majówkę, a już wielkimi krokami zbliża się kolejny długi weekend. Ci, którzy postanowią ten czas spędzić poza domem niestety będą musieli liczyć się z wydatkami rzędu kilkuset złotych. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, gdzie obecnie znajdują się najlepsze oferty kredytów gotówkowych.

Kredyty gotówkowe to szybki sposób pozyskania pieniędzy na sfinansowanie różnych wydatków. Do niewątpliwych zalet tych rozwiązań należy zaliczyć m.in. ogólną dostępność (są oferowane niemal przez każdy bank) oraz łatwość zaciągnięcia. Aby stać się szczęśliwym posiadaczem takiego zobowiązania wystarczy posiadać stałe źródło dochodu, dobrą historię kredytową oraz zdolność do terminowego spłacania rat kredytowych. – mówi Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl.

Gdzie po dobry kredyt?

Porównywarka finansowa Comperia.pl na podstawie ankiet, wypełnionych przez użytkowników platformy Fast50Club, wybrała kryteria wg których zostały przeanalizowane dostępne na rynku kredyty gotówkowe. Internauci zdecydowali, że w maju interesują ich kredyty dwuletnie na kwotę 5 tys. zł. Tym samym bohaterem miesiąca i laureatem Comperia Stars stał się Volkswagen Bank Polska ze swoją ofertą „Kredyt plus”.

TOP7 kredytów gotówkowych na kwotę 5 tys. złotych,
okres spłaty 24 m-ce
Bank Nazwa oferty Rata Prowizja RRSO
Volkswagen Bank Polska Kredyt plus 235,25 zł 3,00% 12,63%
Bank Pocztowy Kredyt gotówkowy 235,30 zł 9,50% 12,65%
Raiffeisen Polbank Kredyt na miarę – oferta Lojalny Bank 237,42 zł 5,00% 13,67%
Getin Noble Bank Kredyt gotówkowy 238,91 zł 5,70% 14,38%
BOŚ Bank EKO Pożyczka 239,60 zł 5,00% 14,71%
Santander Consumer Bank Kredyt gotówkowy 239,91 zł 3,99% 14,86%
BZWBK Kredyt gotówkowy 241,25 zł 9,99% 15,50%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Oferta o nazwie „Kredyt Plus” wymaga od klienta uiszczania co miesiąc raty w wysokości 235,25 zł. Warto zaznaczyć, że oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi zaledwie 12,63 proc., co jest po części zasługą niskiej prowizji pobieranej za jego udzielenie. W opisanym przypadku parametr ten wynosi równe 3 procent.

Drugie miejsce zajął „Kredyt gotówkowy” oferowany przez Bank Pocztowy. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania tego zobowiązania wynosi 12,65 proc., a miesięczne obciążenie związane z jego spłatą zamyka się kwotą 235,30 zł. Należy jednak dodać, że aby móc zaciągnąć to zobowiązanie konieczne jest opłacenie prowizji za jego udzielenie w wysokości 9,50 proc.

Podium zamyka propozycja Raiffeisen Polbank z oprocentowaniem rzeczywistym wynoszącym 13,67 proc. Kredyt gotówkowy oferowany przez tę instytucję wymaga od klienta uiszczenia prowizji za jego udzielenia w wysokości 5 proc., a jego miesięczna obsługa kosztuje kredytobiorcę 237,42 zł.

Tuż za pierwszą trójką uplasowały się kredyty gotówkowe dostępne w Getin Noble Banku, BOŚ Banku, Santander Consumer Banku oraz w BZ WBK. Ich oprocentowanie rzeczywiste przyjmuje wartości z przedziału od 14,38 proc. do 15,50 proc., a ich miesięczna obsługa nie przekracza kwoty 242,00 zł.

– Kredyty gotówkowe to doskonały sposób na szybkie pozyskanie dodatkowej gotówki. Trzeba jednak pamiętać, że takie zobowiązania nie są udzielane za darmo. Podstawowymi kosztami to m.in. oprocentowanie, prowizja za udzielenie, czy też różne ubezpieczenia. Dlatego też każda decyzja dotycząca zaciągnięcia tych kredytów powinna zostać dokładnie przemyślana. – komentuje Jacek Kasperczyk, analityk Comperia.pl.

Źródło: Comperia.pl