Toyota Bank: Kredyt SMARTPLAN obejmie samochody używane

Efektywny cykl wymiany aut (TCM) realizowany w oparciu o Kredyt SMARTPLAN, który z powodzeniem wprowadził Toyota Bank Polska w opcji dla nowych samochodów, został rozszerzony o możliwość zakupu auta używanego. Klient otrzymuje więc możliwość sezonowej wymiany aut i gwarancję, iż samochód, który kupuje u dealera został sprawdzony pod względem technicznym i prawnym, a ewentualne usterki zostały usunięte.

W odpowiedzi na wysokie zainteresowanie Kredytem SMARTPLAN w efektywnym cyklu wymiany aut, Toyota Bank Polska postanowił rozszerzyć ofertę o możliwość zakupu aut używanych. Auta te, ówcześnie sprawdzone pod względem technicznym i prawnym uzyskawszy certyfikat „Pewne Auto”, będą oferowane przez dealera Toyota z roczną gwarancja i po atrakcyjnych cenach. To niewątpliwa przewaga nad samochodem sprowadzonym z niewiadomego źródła, która sprawia, że zainteresowanie kupnem aut używanych od zaufanego sprzedawcy rośnie.

– Naszym celem jest sukcesywne zastępowanie tradycyjnych form finansowania, innowacyjnymi produktami TCM. Widzimy, iż Klienci doceniają to rozwiązanie. Obecnie obserwujemy blisko 50% poziom w udziale tego produktu w finansowaniu nowych samochodów. Gdy zestawimy to z informacją, że liczba samochodów używanych kupowanych od dealerów Toyota stanowi już 30% sprzedaży nowych samochodów, to SMARTPLAN w modelu TCM pozwoli jeszcze większej grupie Klientów cieszyć się z w pełni sprawnych aut w atrakcyjnym systemie finansowania – wskazuje Bogdan Grzybowski, dyrektor ds. sprzedaży w Toyota Bank Polska S.A.

Kredyt SMARTPLAN od Toyota Bank jest innowacyjnym rozwiązaniem finansowym, które umożliwia klientowi korzystanie z nowego lub używanego samochodu Toyota przez 3 lub 4 lata. Po tym czasie, pozwala na jego bezproblemową wymianę na kolejny model. Kierowca może zatem stale jeździć autem na gwarancji producenta, co daje mu zarówno komfort użytkowania, jak i bezpieczeństwo finansowe. Największym walorem produktu jest bardzo niska miesięczna rata, która w porównaniu z kredytem klasycznym, jest niższa o ok. 40%. Dodatkowo Toyota Bank gwarantuje również komfort przy podejmowaniu decyzji – tuż przed zakończeniem umowy użytkownik decyduje, czy chce zatrzymać, czy też oddać samochód do dealera.

Kredyt SMARTPLAN jest dostępny już od 10% wpłaty kapitału własnego na zakup samochodu, a oprocentowanie nominalne kredytu wynosi zaledwie 6,99% na wszystkie dostępne modele Toyota. Klienci mają do dyspozycji dwa dogodne okresy kredytowania – 36 lub 48 miesięcy.

– Atrakcyjne warunki finansowania pełnowartościowego samochodu używanego, zauważamy na przykładzie zakupu Toyoty Auris z silnikiem hybrydowym z 2013 roku w cenie 69 000 zł. Wkład własny w wysokości 30% wyniósłby 20 700 zł, czyli kwotę na poziomie Toyoty Yaris z 2007 roku. Rata w Kredycie SMARTPLAN na okres 3 lat wyniosłaby jedynie 912 zł, a na 4 lata 866 zł. Całkowity koszt użytkowania auta wyniósłby faktycznie 53 532 zł po 3 latach – wskazuje Bogdan Grzybowski, dyrektor ds. sprzedaży w Toyota Bank Polska S.A.

Po upływie okresu kredytowania, klient może zwrócić samochód i podpisać umowę na nowe auto lub spłacić pozostałą część kredytu i zatrzymać auto.

– Podczas gdy użytkownik zdecyduje się na zwrot auta, dealer Toyota gwarantuje jego odkup po cenie rynkowej. Dzięki temu, klient nie będzie musiał martwić się o sprzedaż samochodu na rynku wtórnym. Ponadto, ze względu na wysoką wartość rezydualną aut marki Toyota, środki ze sprzedaży pojazdu, pozwolą Klientowi na spłatę ostatniej części kredytu oraz na wpłatę początkową na kolejny samochód w kredycie SMARTPLAN – dodaje Bogdan Grzybowski.

Więcej informacji znajduje się pod adresem: www.toyotabank.pl/kredyt-smartplan

źródło: Toyota Bank