Uwaga na fałszywe licencje

Urząd KNF odnotowuje coraz więcej zgłoszeń dotyczących fałszywych licencji maklerów papierów wartościowych i doradców inwestycyjnych, którymi posługują się oszuści. Przedstawiają oni podrobione dokumenty jako uwiarygodnienie tego, że dane osoby, która się z nami kontaktuje, widnieją w rejestrach KNF i można je sprawdzić na stronie internetowej. W ten sposób próbują uzyskać dostęp do środków klientów.

Jak możesz uniknąć oszustwa

Sprawdź czy osoba, która przedstawia licencję, jest zatrudniona w firmie inwestycyjnej, w imieniu której się kontaktuje – dane kontaktowe do takich podmiotów znajdziesz na stronie KNF:

Pamiętaj

KNF nie nadzoruje zagranicznych firm inwestycyjnych, które prowadzą działalność na terenie Polski bez oddziału, a także osób powołujących się na te firmy. Kontrolę nad ich działalnością sprawują organy z krajów pochodzenia danego podmiotu. Rejestr takich podmiotów znajdziesz na stronie KNF:

Zachowaj czujność

Bądź ostrożny w kontaktach z osobami powołującymi się na podmioty, których nie znajdziesz w rejestrach na stronie internetowej KNF. Może okazać się, że nie mogą one prowadzić działalności w Polsce.

ŹRÓDŁOKNF