W Banku Pekao S.A. Konto Mieszkaniowe założysz już całkowicie online

Od teraz klienci Banku Pekao S.A. jako pierwsi na rynku mogą zdalnie założyć Konto Mieszkaniowe, produkt oszczędnościowy wprowadzony w ramach programu Pierwsze Mieszkanie. Otwarcie Konta Mieszkaniowego jest możliwe zarówno w bankowości internetowej Pekao24, jak również w aplikacji mobilnej PeoPay.

Konto Mieszkaniowe to atrakcyjny produkt przeznaczony do regularnego oszczędzania dla klientów, którzy swoją pierwszą nieruchomość chcą zakupić dopiero za jakiś czas. Dzięki niemu oszczędzający mogą skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania oraz dodatkowej premii mieszkaniowej.

– Wprowadzenie możliwości założenia Konta Mieszkaniowego online to kolejny krok w rozwoju zdalnego modelu dystrybucji oferty i obsługi klienta. W dzisiejszym zabieganym świecie znalezienie chwili czasu, aby odwiedzić oddział może okazać się nie lada wyzwaniem. W związku z tym, jako pierwsi na rynku, wychodzimy naprzeciw klientom, którzy wolą bankować online, dając im dostęp do jeszcze szerszej oferty poprzez udostępnienie otwierania Konta Mieszkaniowego w bankowości mobilnej PeoPay – mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych.

Aby założyć konto zdalnie wystarczy zalogować się do swojej bankowości Pekao24, wybrać zakładkę Oferty i wnioski, spośród produktów zaznaczyć ikonkę Konta, wyszukać Konto Mieszkaniowe i wypełnić wniosek. W aplikacji PeoPay należy znaleźć na ekranie głównym sekcję Dla Ciebie, wybrać zakładkę Oferta, zaznaczyć ikonkę Konta, a następnie wybrać Konto Mieszkaniowe i wypełnić wniosek.

Konto Mieszkaniowe mogą założyć osoby, które w dniu zawarcia umowy prowadzenia rachunku mają co najmniej 13 lat i nie ukończyły 45 lat oraz nie są właścicielami mieszkania lub domu. Może być ono prowadzone maksymalnie przez 10 lat. Klient, który założy ten produkt musi regularnie, co miesiąc, odkładać na nim kwoty mieszczące się w przedziale od 500 do 2 tys. zł. Bank będzie comiesięcznie dopisywał do salda odsetki brutto bez naliczania i pobierania podatku dochodowego. Wszyscy klienci, którzy otworzą Konto Mieszkaniowe do 8 stycznia 2024 r. zostaną objęci Promocją Powitalną i zyskają oprocentowanie 5,5% w skali roku od całości zgromadzonych środków przez okres 183 dni (6 miesięcy) licząc od daty otwarcia Konta Mieszkaniowego.

Dodatkowym bonusem dla klientów, dostępnym na Koncie Mieszkaniowym, jest naliczana za każdy rok oszczędzania premia mieszkaniowa, wypłacana z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. Wskaźnik premii mieszkaniowej przyjmowany do przeliczeń w każdym kolejnym roku jest zależny od wysokości inflacji lub wzrostu uśrednionej ceny m2 mieszkania w ubiegłym roku – wybierana jest wyższa wartość. Takie rozwiązanie zabezpiecza środki klienta wpłacane na Konto Mieszkaniowe przed utratą wartości w dłuższym terminie.

Więcej informacji o Koncie Mieszkaniowym znajduje się na stronie: http://www.pekao.com.pl.

ŹRÓDŁOBank Pekao S.A.