Ericsson podpisał przełomową umowę na dostarczenie usług zarządzanych (Managed Services) dla UPC Hungary

  • Pięcioletni kontrakt na zarządzanie i obsługę działań terenowych UPC to pierwsza taka umowa firmy Ericsson na Węgrzech

  • 220 pracowników zostanie oddelegowanych z UPC do Ericsson od 1 października 2015 r.

  • Ericsson przejmie odpowiedzialność za konserwację zapobiegawczą i naprawczą sieci UPC

Ericsson (NASDAQ: ERIC) podpisał umowę o usługi zarządzane dla dostawcy telewizji kablowej, Internetu szerokopasmowego i telefonii, UPC Hungary. Dzięki temu kontraktowi Ericsson zwiększy swoje możliwości w zakresie usług zarządzanych w obszarze telewizji kablowej oraz wzmocni swoją pozycję w regionie Europy Środkowej. Jest to pierwsza umowa o usługi zarządzane podpisana przez firmę Ericsson na Węgrzech.

W ramach pięcioletniego kontraktu, Ericsson przejmie całkowitą odpowiedzialność za konserwację sieci UPC w terenie i w siedzibie firmy, zapewniając użytkownikom najwyższy poziom satysfakcji. Ericsson zapewni stałą poprawę jakości i wydajności sieci oraz weźmie na siebie konserwację zapobiegawczą i naprawczą w sieciach UPC. Łącznie aż 220 pracowników zostanie oddelegowanych z UPC do Ericsson od 1 października 2015 r.

Severina Pascu, dyrektor wykonawczy w UPC, mówi: „Wybór firmy Ericsson na zarządcę i operatora naszej sieci pozwala nam skoncentrować się na istocie naszych działań biznesowych. Naszym głównym celem jest stały wzrost satysfakcji klienta i oczekujemy, że Ericsson wpisze się w dewizę naszej marki”.

Gábor Éry, prezes Ericsson Hungary, mówi: „Ericsson ma doświadczenie we wdrażaniu transformacji pozyskane dzięki umowom o usługi zarządzane w ponad 100 krajach, a naszym wkładem w tą współpracę będą nasze globalne procesy, metody i narzędzia. Cieszy nas wyzwanie, jakim jest spełnienie oczekiwań partnera. Oferując UPC usługi zarządzane poprawimy dostępność sieci i jakość usług UPC dzięki zastosowaniu naszych innowacyjnych technologii, takich jak Analytics, w której szczególnie specjalizuje się nasza placówka badań i rozwoju w Budapeszcie”.

Ericsson jest światowym liderem w zakresie usług zarządzanych dla telekomunikacji i zarządza sieciami wielu operatorów na całym świecie za pomocą kombinacji globalnych i lokalnych centrów sieciowych. Firma Ericsson zatrudnia 66 000 specjalistów w 180 krajach i dostarcza usługi zarządzane sieciom obsługującym ponad 1 miliard użytkowników.

UPC Hungary to wiodąca węgierska firma telekomunikacyjna dostarczająca telewizję kablową, internet szerokopasmowy i usługi telefoniczne w ponad 200 miejscowościach w kraju. Obsługuje ponad 800 000 gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, otwierając przed nimi nieograniczone możliwości cyfrowego świata.

Właścicielem UPC Hungary jest Liberty Global, firma oferująca Internet, telefonię i telewizję w 10 krajach Europy, będąca głównym dostawcą tych usług w takich krajach, jak Irlandia, Polska, Austria, Słowacja, Węgry, Rumunia i Czechy.

źródło: Ericsson