MiU24 – finansowanie maszyn i urządzeń w 24 godziny

Siemens Financial Services wprowadza unikatowe rozwiązanie na rynku – usługę MiU24. Korzystając z niej przedsiębiorcy mogą sfinansować zakup maszyny lub urządzenia w ciągu zaledwie 24 godzin, a cały proces przyznania środków – od złożenia wniosku do podpisania umowy leasingowej – finalizowany jest podczas jednego spotkania. Pierwsi przedsiębiorcy już skorzystali z tej usługi.

MiU24 to usługa skierowana do firm przemysłowych, które cenią szybkość i wygodę. To innowacyjne rozwiązanie pozwala przedsiębiorcom nabyć nowe maszyny i urządzenia z wykorzystaniem finansowania zewnętrznego w zaledwie 24 godziny. Usługa jest efektem wieloletniego doświadczenia Siemens Financial Services na rynku oraz wykorzystania nowoczesnych technologii, między innymi specjalnego algorytmu, który w 10 minut generuje decyzję o przyznaniu środków.

Szybko i z minimum formalności

– W praktyce procedura MiU24 jest bardzo prosta. Gdy przedsiębiorca zdecyduje się na zakup konkretnego sprzętu u jednego z wielu współpracujących z nami dostawców, kontaktuje się z nim przedstawiciel Siemens Financial Services. W trakcie spotkania wypełniane są stosowne dokumenty, ograniczone do niezbędnego minimum. Decyzja o przyznaniu leasingu generowana jest automatycznie w mniej niż kwadrans, dzięki czemu podpisanie umowy możliwe jest już na pierwszym spotkaniu, co kończy formalny proces udzielania finansowania – mówi Grzegorz Jarzębski, Szef linii biznesowej Asset Finance w Siemens Financial Services.

W ramach MiU24 przedsiębiorcy mogą sfinansować zakup maszyn i urządzeń o wartości do 125 tys. euro, nawet bez wkładu własnego. Finansowanie udzielane jest w formie leasingu – jednej z najpopularniejszych metod pozyskania środków na inwestycje wśród małych i średnich przedsiębiorstw.

– Wstępnie, usługa jest dostępna u kilkudziesięciu dostawców maszyn i urządzeń z różnych branż. Zależy nam, by jak najwięcej przedsiębiorców mogło skorzystać z szybkiego i wygodnego finansowania, dlatego do współpracy zapraszamy także kolejnych topowych dostawców MiU z sektora przemysłowego, m.in. z branży metalowej, drzewnej, poligraficznej, tworzyw sztucznych oraz przetwórstwa spożywczego – mówi Grzegorz Jarzębski z Siemens Financial Services.

Nowe maszyny i urządzenia kluczem do zachowania konkurencyjności

Procedura MiU24 ma przede wszystkim ułatwić pozyskiwanie nowych maszyn i urządzeń polskim przedsiębiorstwom oraz przyśpieszyć przejście na model Przemysłu 4.0, co jest niezbędne do utrzymania konkurencyjności na szybko zmieniającym się rynku. Potwierdzają to badania prowadzone zarówno w Polsce, jak i globalnie. Według najnowszego raportu „Smart Industry Polska 2019” przeprowadzonego przez Siemens i Ministerstwo Technologii i Przedsiębiorczości, w ponad 31,6 proc. polskich firm są już wdrożone innowacyjne technologie oparte na koncepcji Przemysłu 4.0. Natomiast kolejne 38,3 proc. planuje je wdrożyć w ciągu najbliższych 3 lat.

Podobne wnioski płyną z globalnego raportu Siemens Financial Services „Countdown to The Tipping Point for Industry 4.0”. Badanie pokazuje, że w przypadku MŚP już za 9-11 lat nastąpi tzw. „punkt krytyczny” adaptacji nowych technologii, czyli moment, w którym ponad połowa producentów na świecie przejdzie na model Przemysłu 4.0. W przypadku dużych przedsiębiorstw czas ten jest krótszy i wynosi 5-7 lat. Z raportu wynika również, że już dwie trzecie dużych firm wprowadziło pilotaż rozwiązań z tego zakresu, a w MŚP co druga.

– Jak wynika z badań, przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z przewagi konkurencyjnej jaką daje przejście na model Przemysłu 4.0 i nie zastanawiają się czy zainwestować w nowe technologie, lecz kiedy to zrobić. Kluczem do tej transformacji są nowoczesne maszyny i urządzenia, a wzywaniem – pozyskanie finansowania na ich zakup. W przypadku MŚP ważnym aspektem będzie także wygoda i szybkość w pozyskaniu potrzebnych środków. Dlatego wierzymy, że usługa MiU24 będzie znaczącym ułatwieniem w transformacji przedsiębiorstw z tego sektora – mówi Grzegorz Jarzębski z Siemens Financial Services.

ŹRÓDŁOSiemens