Pudelek na Apple Watch

Do App Store trafiła właśnie pierwsza w Polsce aplikacja dedykowana użytkownikom Apple Watch, poświęcona życiu gwiazd – Pudelek.

Funkcjonalność aplikacji Pudelek na Apple Watch jest w pełni dostosowana do specyfiki tego urządzenia i stanowi uzupełnienie aplikacji dostępnej na iPhonie. Została stworzona, by dostarczać w czasie rzeczywistym aktualności ze świata gwiazd niezależnie od miejsca, w którym znajduje się użytkownik.

appwatch

Pudelek, jako jeden z najlepiej umobilnionych serwisów w polskim internecie, cały czas musi nie tylko gonić trendy, ale także je wyznaczać. – mówi Piotr Rytel, Product Manager Obszaru Mobile Grupy WP. –Smartwatch nadaje nowy wymiar konsumpcji treści; użytkownik ma je pod ręką cały czas, nie odrywając uwagi od bieżących czynności. Dzięki temu odbiór treści jest bardziej naturalny i mniej czasochłonny, bo bardziej wkomponowany w bieżący cykl dnia użytkownika – dodaje Rytel.

Interfejs aplikacji jest w pełni intuicyjny, całość nawigacji odbywa się za pomocą ekranu dotykowego zegarka, umożliwiając m.in. przewijanie listy najświeższych artykułów oraz przeglądanie stron artykułowych (w skróconej formie). Widok „Glance” pozwoli na najszybszy dostęp do aktualnych treści, a powiadomienia sprawią, że użytkownik będzie zawsze na bieżąco. Dla jeszcze większej wygody użytkowników, aplikacja oferuje opcję kontunuowania rozpoczętej na Apple Watch aktywności na iPhonie i przeczytania pełnej treści newsa, który został otwarty na smartwatchu.

źródło: Wirtualna Polska SA