Robot finansowy do płacenia rachunków

18 czerwca 2015 Firma Blue Media zaprojektowała robota finansowego, który ułatwi zarządzanie domowymi finansami – od automatycznego płacenia rachunków począwszy.

Serwis bm.pl to robot internetowy, który w nieodległej przyszłości wykona za nas wiele uciążliwych codziennych finansowych obowiązków. Dziś bm.pl pozwala w pełni zautomatyzować płatności za rachunki – od czynszu, gazu i prądu po opłaty za zajęcia pozalekcyjne dzieci.

Jak pokazuje najnowszy Barometr Zachowań Konsumenckich Google, już 61% Europejczyków używa smartfona, który pozwala na zdalną kontrolę różnych aspektów naszego życia. Coraz popularniejsze stają się idee smart living czy smart house. Dostępne są rozwiązania pozwalające zarządzać domem poprzez smarfon lub tablet – zdalnie regulować klimatyzację, otwierać okna i rolety, ale też na przykład odciąć prąd w konkretnym gniazdku (żelazko!). Lodówka, która przypomni, o kończących się produktach pierwszej potrzeby, ekspres, który sam przygotowuje nam kawę o poranku – to nie futurologiczne wizje, to systemy i urządzania coraz częściej obecne w naszych domach.

Jak pokazują dane, równie przydatne dla Polaków mogą być roboty finansowe, automatyzujące choćby płacenie wszystkich rachunków. Badanie TNS dla KRD pokazuje, że 23% Polaków zapomina o opłatach, a ogólnie 46% z nas nie zawsze płaci je w terminie. – To jasne, że nikt nie lubi płacić rachunków. Dziś coraz częściej otrzymujemy faktury elektroniczne lub korzystamy z e-boków, ale opłacanie rachunków wcale nie stało się prostsze – trzeba zapamiętać nie tylko terminy płatności, ale też wszystkie hasła do logowania. Dlatego w Blue Media zaprojektowaliśmy robota finansowego, który w pełni zautomatyzuje ten proces – mówi Anna Maraś, koordynatorka projektu bm.pl w Blue Media.

Bm.pl wpisuje się w trend tych maszyn, które odciążają ludzi, aby nie musieli wykonywać niezbędnych, ale nudnych, monotonnych i nielubianych obowiązków. Robot finansowy bm.pl, w pełni automatycznym wariancie, zbierze wszystkie dane o rachunkach do zapłacenia, przygotuje przelewy i zrealizuje je w terminie. Przed ich zrealizowaniem każdy użytkownik otrzyma informację na adres e-mail lub w formie SMS o planowanych opłatach, które w razie takiej potrzeby może wstrzymać.

Prócz realizacji płatności w serwisie bm.pl dostępne są również takie usługi jak doładowania telefonów na kartę i przelewy natychmiastowe, a już niedługo market ubezpieczeniowy, w którym można porównywać i kupować polisy.

Jak działa robot finansowy?

Robot finansowy bm.pl może wysłać użytkownikowi powiadomienie o zbliżającej się płatności, którą będzie on mógł zrealizować ze swojego konta jednym kliknięciem. W najwygodniejszym, w pełni automatycznym wariancie, bm.pl wyśle jedynie informację o wysokości przelewu, dając możliwość zatrzymania go.

Koszt takiego rozwiązania wynosi tylko 1 zł od przelewu. Porównując to rozwiązanie do pozostałych dostępnych na rynku automatyzujących płatności możliwości, warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach związanych z jego dostępnością i elastycznością. Nowatorskim rozwiązaniem jest brak potrzeby kontaktowania się z bankiem czy firmą, której chcemy automatycznie płacić. Bm.pl proponuje rozwiązanie dostępne całkowicie przez Internet, które również pozostawia ostateczną decyzję o zrobieniu przelewu płatnikowi. Każdy użytkownik, nawet korzystający z automatycznych płatności, może wstrzymać zaplanowane przelewy, wysyłając SMS. Przewagą serwisu jest również to, że obsługuje największych wystawców faktur, a na życzenie klienta może dodać płatność wskazanych przez użytkowników dostawców, o ile posiadają oni e-BOKi.

źródło: Blue Media