Samsung JU6800 – płaski telewizor UHD z Nano Crystal Display

Samsung wprowadza na rynek wyjątkowy telewizor JU6800 z płaskim ekranem, wykorzystujący technologię nanokryształów. To rewolucyjne rozwiązanie występujące dotychczas wyłącznie w modelach SUHD, po raz pierwszy zostało zastosowane w płaskim telewizorze UHD. Dzięki tej innowacji, szerokie grono użytkowników będzie mogło cieszyć się niezwykłym odwzorowaniem kolorów i zachwycającą jasnością obrazu podczas oglądania filmów, zdjęć i domowych nagrań z wakacji.

Krystaliczna jasność obrazu

Najnowsze dziecko serii 6, wyróżnia się zastosowaniem przełomowej technologii Nano Crystal Display, która do tej pory stosowana była wyłącznie w segmencie zakrzywionych telewizorów SUHD. Rewolucyjny panel z warstwą nanokryształów poszerza o 20% paletę barw*, dzięki czemu użytkownik może delektować się jeszcze doskonalszym odwzorowaniem kolorów i o 30% jaśniejszym obrazem**. Nanokryształy wydobywają z barw ich najpiękniejszą głębię oraz dodają niesamowitej ostrości. Obraz zyskuje dzięki temu wyjątkową jasność i kontrast. Telewizory z serii JU6800 mają bardzo wysoki współczynnik PQI, wynoszącym aż 1400 punktów. Indeks PQI (ang. Picture Quality Index). To parametr, jaki firma Samsung wprowadziła dla ułatwienia użytkownikom szybkiego porównania jakości obrazu telewizorów. Dla określenia wartości PQI pod uwagę brane jest działanie zastosowanych technologii, odwzorowanie detali i kolorów, głębia obrazu, kontrast i płynność.


Zobacz świat w jego prawdziwych kolorach

Dodatkowo, zastosowana w urządzeniu funkcja Wide Color Enhancer Plus korzysta z zaawansowanego algorytmu, który znacząco poprawia jakość obrazu. Pozwala wyświetlać nawet subtelne odcienie, których mniej zaawansowany telewizor nie jest w stanie odtworzyć.

Kolejnym rozwiązaniem stosowanym dotychczas w wyższych modelach, jest technologia UHD Dimming – funkcja przyciemniania ekranu, tak aby obraz prezentowany był w optymalnych proporcjach kontrastu i koloru.

Podobnie jak model JU6400, JU6800 również posiada rozdzielczość Ultra High Definition (UHD), która pozwala oglądać nagrania wideo i filmy na płytach DVD w znacznie lepszej jakości. Dzięki zastosowanej technologii automatycznej korekty i dostosowania obrazu (upscaling) widzowie otrzymają lepszy obraz niezależnie od jakości materiału źródłowego. Autorska technologia firmy Samsung pozwala przetworzyć sygnał Full HD, HD, a także niższe rozdzielczości na obraz o jakości zbliżonej do UHD. Ekran posiadający 8 mln pikseli, gwarantuje dostrzeżenie 4-krotnie więcej detali obrazu w porównaniu z Full HD.

Smart pod każdym względem

Model JU6800 działa w oparciu o system Tizen – niezwykle intuicyjny i sprawdzony pod kątem niezawodności w innych modelach Samsung SMART TV. Umożliwia wygodny dostęp do najlepszych filmów i seriali, które są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Szybkość działania aplikacji, w tym m.in. Skype, przeglądarki internetowej oraz panelu gier, zapewnia czterordzeniowy procesor. JU6800 ma wbudowany moduł WiFi, dzięki czemu użytkownicy nie są w żaden sposób ograniczeni, jeżeli chodzi o podłączenie go do sieci domowej.

Telewizory Samsung z serii JU6800 oferowane są w 3 przekątnych ekranu: 50, 55 i 60 cali.

*20% więcej odwzorowanych kolorów vs modele UHD z 2014 roku
**20% więcej odwzorowanych kolorów vs modele UHD z 2014 roku

źródło: Samsung Electronics