Samsung zapowiada najszerzej akceptowaną usługę płatności: Samsung Pay

Firma Samsung Electronics ogłosiła, że Samsung Pay, bezpieczna i łatwa w użyciu usługa płatności mobilnych, z której można korzystać w celu dokonania zakupów niemal wszędzie, zostanie uruchomiona w Korei w dniu 20 sierpnia i w Stanach Zjednoczonych w dniu 28 września. Samsung planuje również uruchomić usługę w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Chinach.

Przemawiając na zorganizowanym przez Samsung wydarzeniu w Nowym Jorku, podczas którego firma zaprezentowała swoje najnowsze flagowe urządzenia – Galaxy S6 edge+ i Galaxy Note5, JK Shin, CEO i Head IT & Mobile Communications Division w Samsung Electronics powiedział: Dzięki wprowadzeniu na rynek nowych ekscytujących smartfonów otworzymy nową erę płatności mobilnych. Jest to odważny krok firmy Samsung mający na celu poprawę naszych doznań przy korzystaniu z urządzeń mobilnych. Usługa jest prosta w obsłudze, bezpieczna – a co najważniejsze – dostępna dla większości punktów handlowych, bez względu na to jakich terminali POS używają.

Samsung Pay będzie zainstalowany fabrycznie w nowym Galaxy S6 edge+ i Galaxy Note5, a bezpłatne uaktualnienie oprogramowania będzie dostępne, począwszy od połowy sierpnia, aby włączyć Samsung Pay na wszystkich urządzeniach Galaxy S6 i S6 edge w USA i Korei. Wybrani użytkownicy Galaxy S6, S6 edge, S6 edge+ i Note 5 będą mogli wziąć udział w badaniu beta rozpoczynającym się 25 sierpnia.

  • PROSTA OBSŁUGA: Aby dokonać płatności za pomocą Samsung Pay, użytkownicy po prostu przesuwają palec w górę po ekranie, skanują swoje linie papilarne i płacą.
  • BEZPIECZEŃSTWO: Samsung Pay wykorzystuje tokeny, Samsung KNOX i uwierzytelnianie za pomocą linii papilarnych w celu zapewnienia bezpiecznych płatności i ograniczenia ryzyka związanego z bezpieczeństwem kart.
  • PRAKTYCZNIE WSZĘDZIE: Samsung Pay działa zarówno z MST, jak i NFC – współpracuje z większością obecnych czytników kart. Oznacza to, że jest to pierwszy i jedyny system płatności mobilnych, który zapewnia konsumentom możliwość płacenia praktycznie wszędzie tam, gdzie można użyć karty kredytowej lub debetowej z paskiem magnetycznym.

Przyszłość płatności mobilnych już nadeszła – powiedział InJong Rhee, EVP, Samsung Electronics, Global Head, Samsung Pay. Współpracujemy z sieciami i wydawcami kart oraz nabywcami, a Samsung Pay będzie również pierwszym rozwiązaniem obsługującym płatności bezdotykowe kart kredytowych akceptowanych w sklepach. Lista partnerów będzie nadal się powiększać.

Rozbudowany ekosystem partnerski
Samsung Pay kontynuuje strategiczną rozbudowę swojego ekosystemu partnerskiego, aby zapewnić większą elastyczność, dostępność i wybór dla klientów. Samsung współpracuje z czterema sieciami płatniczych, American Express, Discover, MasterCard i Visa, dużymi bankami, w tym Bank of America, Chase, Citi, U.S. Bank i kluczowymi partnerami finansowymi, w tym Blackhawk, First Data, Synchrony Financial, TSYS i Vantiv w celu rozszerzenia Samsung Pay na Stany Zjednoczone. Samsung prowadzi również współpracę z wszystkimi firmami koreańskimi oferujących karty płatnicze, w tym Samsung Card, Shinhan Card, KB Kookmin Card, Hyundai Card, Lotte Card, NH Nonghyup Card, BC Card, Hana Card, Woori Card i Citi Card.

Informacje o Samsung Pay
Samsung Pay jest prostą w obsłudze, bezpieczną i dostępną praktycznie wszędzie usługą płatności mobilnych świadczoną przez Samsung Electronics, światowego lidera w dziedzinie rozwiązań mobilnych. Samsung Pay, przez połączenie Near Field Communication (NFC) i technologii firmy Samsung Magnetic Secure Transmission (MST) zapewnia konsumentom możliwość płatności niemal wszędzie tam, gdzie można użyć karty kredytowej, tzn. w ponad 30 milionach punktów handlowych na całym świecie. Samsung Pay kontynuuje strategiczną rozbudowę swojego ekosystemu partnerskiego Samsung Pay, aby zapewnić większą elastyczność, dostępność i wybór dla klientów, przy zachowaniu prostej obsługi i bezpieczeństwa transakcji.

źródło: Samsung Electronics