Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych. Wygrywa Link4

38-letnia Warszawianka pakiet OC+AC+NNW+Assistance najtaniej otrzyma w Link4. Takie są rezultaty najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych Comperia Ubezpieczenia.

Tym razem redakcja Comperia.pl we współpracy z Comperia Ubezpieczenia pod lupę wzięła oferty pakietowe ubezpieczeń komunikacyjnych, czyli OC + AC (opcja kosztorys z amortyzacją części) + NNW oraz assistance. Modelowym klientem, dla którego poszukiwano najatrakcyjniejszej oferty ubezpieczeniowej, była tym razem 38-letnia zamężna kobieta, posiadająca 2 dzieci, zamieszkała na Białołęce w Warszawie. Założono, że ubezpiecza ona Fiata Pandę 1,1 Actual o wartości 8 tys. złotych. Przyjęto, że legitymizuje się 60-procentowymi zniżkami.

Warto wspomnieć, że niektóre parametry klienta i pojazdu w specjalnej ankiecie wybierali użytkownicy Fast50Club. To oni orzekli, że w tym miesiącu w rankingu uwzględniano oferty dla klienta w wieku ponad 35 lat i ze zniżkami 60%, zamieszkałego w mieście z ponad 200 tys. mieszkańców, a wartość pojazdu to 5-15 tys. zł. Tym samym Link4 zostało wyróżnione w comiesięcznym rankingu Comperia Stars, dla najlepszych wg internatów firm z produktami finansowymi i ubezpieczeniowymi.

TOP5 ubezpieczeń komunikacyjnych
Ubezpieczenia OC + AC (opcja kosztorys z amortyzacją części) + NNW oraz dodatkowo płatny assistance
Samochód: Fiat Panda 1,1 Actual o wartości 8 tys. zł
Klient: kobieta, rocznik 78, zamężna, 2 dzieci, zamieszkała w Warszawie w dzielnicy Białołęka
Towarzystwo Wysokość składki
Link4 886,00 zł
Proama 940,00 zł
AXA 977,00 zł
Aviva 982,00 zł
PZU 1 018,00 zł
Źródło: Comperia.pl

Obecnie najlepszą ofertę ubezpieczenia komunikacyjnego znajdziemy w Link4. Tu łączna składka wyniesie 886 zł. Na podium znalazły się jeszcze Proama (składka 940 zł) oraz AXA (977 zł), a pierwszą piątkę uzupełniła Aviva (982 zł) oraz PZU (1 018 zł). – komentuje ranking Mikołaj Fidziński, analityk Comperia.pl.

W Polsce ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) należy do polis obowiązkowych, jednak również i te obligatoryjne są ważne. Przykładowo autocasco chroni samochód przed szkodami wyrządzonymi przez nas samych lub też okoliczności nam nieznane, jak np. zarysowany zderzak na parkingu. W takiej sytuacji koszt likwidacji szkód zostanie pokryty z polisy AC. Jeśli ktoś takiego ubezpieczenia nie ma, musiałby zaangażować swoje oszczędności. Z kolei ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) zapewnia wsparcie finansowe w postaci pokrycia kosztów ewentualnego leczenia i rehabilitacji lub pogrzebu. Pakiet assistance to oczywiście pomoc drogowa w przypadku awarii, wypadku czy kradzieży.

Źródło: Comperia.pl