7. PZU Bieg po Nowe Życie już jutro w Łazienkach

5 września w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się PZU Bieg po Nowe Życie – inicjatywa sportowo-edukacyjna na rzecz promocji polskiej transplantologii. Uczestnikom startującym w marszu nordic walking towarzyszyć będą gwiazdy sportu, kina, teatru i estrady, a także osoby po transplantacji z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji. To już siódma edycja imprezy.

Główną ideą wydarzenia jest promowanie postaw prozdrowotnych oraz aktywizacja społeczeństwa do świadomego oddawania narządów i przeszczepów rodzinnych. Dla osób biorących udział w wydarzeniu organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym możliwość spotkania z instruktorami nordic walking, udziału we wspólnej rozgrzewce czy odwiedzenia strefy zdrowia PZU.

Już o godz. 11.00 wszyscy zainteresowani wsparciem inicjatywy będą mogli wystartować w zawodach nordic walking. Wydarzeniu towarzyszyć będzie próba bicia rekordu Guinnesa w liczbie osób jednocześnie biorących udział w marszu. W ramach głównego punktu imprezy zaplanowanego na godz. 12.30 zespoły złożone z osób po przeszczepie oraz celebrytów i partnerów wspierających akcję, wezmą udział w sztafecie nordic walking.

Odwiedzający strefę zdrowia PZU będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji kardiologicznych i porad dietetyka, a także wykonać EKG, zmierzyć poziom cukru we krwi i cholesterolu oraz wykonać analizę składu ciała. W ramach akcji „Podziel się kilometrem” na profesjonalnych bieżniach, obierkach i rowerach treningowych zbierane będą środki na cel charytatywny. Za każdy przebiegnięty lub przejechany kilometr PZU przekaże 10 zł na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji. Z myślą o najmłodszych powstanie natomiast specjalna strefa aktywności i zabaw dla dzieci.

Zarówno start, jak i meta 7. PZU Biegu po Nowe Życie będą się znajdowały na terenie zielonym za Ermitażem w Łazienkach Królewskich – wejście od ul. Myśliwieckiej, naprzeciwko Ambasady Hiszpanii. Rejestracja oraz szczegółowy program 7. PZU Biegu po Nowe Życie dostępne są na stronie: www.biegponowezycie.pl. 2000 osób, które jako pierwsze zarejestrują się na wydarzenie, otrzyma od organizatorów komplet kijów do nordic walking. Zapraszamy!

Źródło:PZU