Dobrze być częścią Dobrej Drużyny PZU

Radość dzieci jest wartością bezcenną. Dobrą energię i możliwość interakcji w grupie rówieśniczej zapewnia m. in. uczestnictwo w zajęciach sportowych i przynależność do drużyny lub zespołu. Teraz kluby i organizacje, realizujące zajęcia dla najmłodszych, mają możliwość składania wniosków o dofinansowanie zakupu sprzętu sportowego, wynajmu obiektów treningowych lub organizacji zawodów dla dziecięcych drużyn, które zapewnią ich podopiecznym łatwiejszy start na początku kariery sportowej. To wszystko jest możliwe dzięki programowi prewencyjnemu największego polskiego ubezpieczyciela. Warto dołączyć do uśmiechniętej Dobrej Drużyny PZU. Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca br.

Dobra Drużyna PZU to wyjątkowy program, promujący aktywność wśród dzieci i młodzieży. Od prawie roku do  ogólnopolskiego programu dołączyło już 30 klubów i stowarzyszeń, które prowadzą zajęcia sportowe dla ponad 25 tys. dzieci. Wachlarz dyscyplin sportowych, wspieranych przez ubezpieczyciela jest bardzo szeroki. Wśród nich  znajdują się związki lekkoatletyczne, kluby i akademie piłkarskie, a także instytucje promujące np. pływanie, badmintona, zapasy czy narciarstwo. Wsparcie uzyskały m.in. Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia, Akademia Stali Mielec, ZKS Olimpia Elbląg, UKS Feniks Dębica, Ślęza Wrocław, a także projekty związków i stowarzyszeń, takie jak PZU Futbol Plus i Junior Amp Futbol, organizowane przez Amp Futbol Polska, „Od młodzika do olimpijczyka” i „Test Coopera dla wszystkich” Akademickiego Związku Sportowego czy „Mata w każdej szkole” Polskiego Związku Zapaśniczego. Dobra Drużyna PZU była też obecna i prowadziła zajęcia podczas tak znanych wydarzeń sportowych, jak „Bieg Piastów” czy „Zimowy PGE Narodowy”.

 Ambasadorką i kapitanką Dobrej Drużyny PZU jest najlepsza tenisistka na świecie – Iga Świątek, która stanowi wzór do naśladowania dla wielu dzieci i nastolatków. Do grona ambasadorów dołączyli w tym roku także Paweł Karpiński – tancerz na wózku inwalidzkim, Marcin Pietryka – były bramkarz Resovii, a także lekkoatleci z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal: Jakub Bembenek i Patryk Tylus.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU dostępne są na stronie internetowej www.pzu.pl/dobra-druzyna. Zakwalifikowane podmioty działające na rynku sportowym, które zajmują się organizacją zajęć, obozów, turniejów oraz zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży (w szczególności stowarzyszenia i fundacje, kluby i związki sportowe, uczniowskie kluby sportowe, ludowe zespoły sportowe, kluby sportowe działające jako spółki akcyjne lub spółki z o.o.) zostaną podzielone według trzech progów przyznanego dofinansowania: 5 000 zł, 10 000 zł 15 000 zł. Środki można przeznaczyć na zakup sprzętu i strojów sportowych, wynajem obiektów na treningi, organizację zawodów, udział w turniejach i zawodach  (np. transport i wpisowe), organizację zawodów (np. nagrody, obsługę sędziowską, obsługę medyczną, zakup napojów dla uczestników).

Nie czekajcie! Wejdźcie na www.pzu.pl/dobra-druzyna już dziś i dołączcie do Dobrej Drużyny PZU.

ŹRÓDŁOPZU