MIT Enterprise Forum CEE – ostatnie tygodnie na zgłoszenie do programu akceleracyjnego dla startupów wspieranego przez PZU

30 czerwca upływa termin zgłoszeń do programu akceleracyjnego dla startupów – MIT Enterprise Forum CEE, którego partnerem w nurcie insurtech jest PZU. Oprócz szansy na zdobycie wiedzy i mentoringu ze strony największej instytucji finansowej w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, wybrane międzynarodowe startupy będą mogły również pozyskać finansowanie w wysokości 50 000 euro w ramach programu Poland Prize.

Wraz z końcem czerwca upływa termin nadsyłania zgłoszeń do kolejnej edycji programu akceleracyjnego dla startupów, którego celem jest wspieranie rozwoju młodych firm technologicznych z Europy Środkowej i Wschodniej. Łączenie ich potencjału z wiedzą i zasobami wiodących globalnych i regionalnych przedsiębiorstw ma pomóc im w sukcesie na międzynarodowych rynkach, umożliwiając nawiązywanie międzynarodowych kontaktów i zaprezentowanie swoich rozwiązań potencjalnym partnerom i inwestorom.

W ramach tegorocznej edycji akceleratora, PZU zaprasza do współpracy innowacyjne przedsiębiorstwa działające zwłaszcza w obszarach: zaawansowanej analityki (analiza dużych zbiorów danych), digitalizacji procesów i cyfrowych ścieżek obsługi klienta, nowych interakcji z klientami oraz telemedycyny i teleopieki. W poprzednich dwóch edycjach akceleratora PZU oceniło około 500 zgłoszeń startupów z całego świata, a z trzema spośród nich nawiązało współpracę.

Jako lider polskiego rynku ubezpieczeniowego doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest wdrażanie innowacji. Startupy będące na początku swojej ścieżki rozwoju bardzo często potrzebują wielowymiarowego wsparcia. Z myślą o tym powstał program PZU Ready for Startups, w ramach którego wspieramy rozwój startupów, między innymi poprzez zaangażowanie w takie projekty, jak program akceleracyjny MIT Enterprise Forum CEE. Chcemy pomagać w rozwoju rewolucyjnych rozwiązań, które kiedyś będą mogły służyć naszym klientom – mówi Piotr Nowak, członek zarządu PZU.

Udział w programie akceleracyjnym to także szansa dla startupów na pozyskanie finansowania w ramach programu Poland Prize finansowanego przez PARP. Wybrane startupy mogą w nim otrzymać do 10 000 euro jako wsparcie finansowe na rozwój działalności w Polsce, a także do 50 000 euro dotacji na testowanie produktu i sprawdzenie koncepcji we współpracy z partnerami korporacyjnymi.

Zgłoszenia do programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE, któremu patronuje PZU, można wysyłać do 30 czerwca 2022 za pośrednictwem strony: https://mitefcee.org/

Zaangażowanie Grupy PZU w projekt MIT Enterprise Forum CEE jest częścią inicjatywy PZU Ready for Startups, programu współpracy ze startupami w ramach wdrażania innowacji w PZU. Obejmują one różne obszary biznesowe i dotyczą rozwiązań na różnych etapach rozwoju – od wstępnych pomysłów skierowanych do programów akceleracyjnych, po wdrożenia komercyjne poprzedzone krótkim procesem dostosowywania rozwiązań do potrzeb biznesowych. Więcej informacji na temat oferty dla startupów można znaleźć na: www.pzu.pl/innowacje.

ŹRÓDŁOPZU