mojePZU dla wszystkich użytkowników telefonów Huawei

Posiadacze najnowszych smartfonów Huawei mogą już korzystać z mojePZU – rozbudowanej platformy samoobsługowej, za pośrednictwem której klienci ubezpieczyciela mogą załatwić zdalnie większość spraw. Jest to efekt zintegrowania aplikacji PZU z Huawei Mobile Services.

MojePZU dostępne było dotychczas jedynie dla posiadaczy starszych modeli telefonów Huawei z GMS. Od 30 września 2021 r. z popularnej wśród klientów PZU aplikacji mogą korzystać także właściciele smartfonów opartych o HMS z serii Mate 40, P40 i Mate 30, modeli Y6p, Y5p  i P smart 2021 oraz składanego telefonu Mate Xs.

– Zależy nam, aby wszyscy nasi klienci mieli możliwość korzystania z mojePZU, dlatego po udostępnieniu aplikacji na starsze urządzenia oparte o Google Mobile Services, przyszła kolej na najnowsze modele Huawei. Aplikacja PZU cieszy się dużym zainteresowaniem –  konto na mojePZU ma już ponad 2 mln klientów. Z myślą o ich wygodzie stale wprowadzamy udogodnienia i nowe funkcje w aplikacji – mówi Grzegorz Nowakowski, dyrektor do spraw e-commerce w PZU.

MojePZU to jedna z najbardziej rozbudowanych platform samoobsługowych dostępnych na polskim rynku finansowo-ubezpieczeniowym. W serwisie można m.in. zgłosić szkodę, sprawdzić jej status, kupić ubezpieczenia majątkowe, na życie, umówić badania lub wizytę u lekarza, a także inwestować oszczędności – bez wychodzenia z domu.

Grupa PZU to największa instytucja finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa w pięciu krajach: w Polsce, Estonii, na Litwie, Łotwie i Ukrainie, a jej skonsolidowane aktywa sięgają blisko 400 mld zł. Tylko w Polsce Grupa PZU ma ok. 22 mln klientów. Jest liderem rynku ubezpieczeniowego oraz znajduje się w ścisłej czołówce na rynkach usług bankowych, inwestycyjnych, opieki zdrowotnej. Marka PZU należy też do najlepiej rozpoznawalnych, znanych praktycznie każdemu Polakowi.

Huawei AppGallery to sklep, który globalnie oferuje dostęp do ponad 141 tys. aplikacji zintegrowanych z HMS, a więc w pełni funkcjonalnych na urządzeniach Huawei opartych o autorski system usług mobilnych. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 550 mln aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu opartego na Huawei Mobile Services (HMS), w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

ŹRÓDŁOPZU