Nowe atrakcyjne ubezpieczenia elektrowni wiatrowych i instalacji fotowoltaicznych

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych wspiera rozwój odnawialnych źródeł energii. Wprowadza nowe ubezpieczenia – elektrowni wiatrowych „Siła Wiatru” i instalacji fotowoltaicznych „Moc Słońca”. Oferta jest skierowana do klientów korporacyjnych. To kolejny proekologiczny projekt TUW PZUW po ubezpieczeniach paneli fotowoltaicznych dla indywidualnych klientów w ramach programu affinity.

– Konsekwentnie realizujemy cele założone w naszej  strategii na lata 2021-2024 „Więcej wspólnych korzyści”. Jednym z nich jest właśnie promowanie odnawialnych źródeł energii. Systematycznie powiększamy swoją ofertę pod tym względem i rozwijamy produkty związane z nowym rynkiem energii – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

„Siła Wiatru” i „Moc Słońca” to kompleksowe ubezpieczenie majątkowe od wszystkich ryzyk, w tym od uszkodzeń i utraty zysku, a także odpowiedzialności cywilnej z tytułu eksploatacji generatorów wiatrowych i paneli fotowoltaicznych.

TUW PZUW, należący do Grupy PZU, to największe w Polsce i jedno z najszybciej rozwijających się na świecie towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. Według danych Komisji Nadzoru Finansowego awansowało w pierwszym półroczu tego roku z 18. na 11. pozycję wśród największych polskich ubezpieczycieli na rynku non-life, a więc ubezpieczeń majątkowych i innych poza ubezpieczeniami na życie. Ubezpiecza m.in. przedsiębiorstwa, podmioty medyczne, samorządy i instytucje administracji publicznej, a także uczelnie i instytucje kościelne.

ŹRÓDŁOPZU