Ostatnie dni zgłoszeń do konkursu „Aktywne przejścia dla pieszych”

Już tylko do końca sierpnia zarządcy dróg, w tym samorządy, mogą zgłosić niebezpieczne przejścia w swoim regionie do konkursu „Aktywne przejścia dla pieszych”. Warto, ponieważ nagrodą jest wyposażenie zwycięskich miejsc w elementy poprawiające bezpieczeństwo ich użytkowników. Fundacja PZU realizuje konkurs w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

Poprawa bezpieczeństwa pieszych jest kluczowym celem tegorocznej kampanii Fundacji PZU. Właśnie dlatego zorganizowano konkurs dla samorządów i społeczności lokalnych, w którym nagrodą jest modernizacja niebezpiecznych przejść dla pieszych. Budowa aktywnego przejścia w sąsiedztwie w realny sposób zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.

Do końca sierpnia każdy zarządca drogi, który chce wziąć udział w konkursie powinien wypełnić formularz dostępny na stroniewww.stopwariatom.pl/formularz. W zgłoszeniu należy wskazać niebezpieczne przejście dla pieszych i uzasadnić jego wybór.

W ramach konkursu zostanie wyłonionych 20 zwycięskich lokalizacji, które Fundacja PZU wyposaży w maty antypoślizgowe, oświetlenie informujące kierowców o zbliżaniu się pieszego do przejścia oraz system stale świecących „kocich oczek”.

Każdy uczestnik może wytypować maksymalnie 5 lokalizacji. Zgłoszenia można wysyłać do 31 sierpnia. Od początku września rozpoczyna się etap głosowania. W każdym tygodniu wybieranych będzie 5 lokalizacji – jedna z największą liczbą głosów internautów oraz 4 wybrane przez komisję konkursową. Zwycięskie lokalizacje będą ogłoszone na stronie www.stopwariatom.pl

Patronat nad konkursem objęły Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Związek Miast Polskich.

źródło: PZU