Polisy sportowe Europy na platformie SlotMarket.pl

Grupa Ubezpieczeniowa Europa rozpoczyna współpracę z nowym partnerem: platformą SlotMarket.pl, zajmującą się obsługą rejestracji na zawody sportowe. Użytkownicy serwisu będą mogli kupić ubezpieczenia z poziomu formularza zgłoszeniowego do imprezy.

SlotMarket.pl to platforma e-commerce, która łączy miłośników sportu i organizatorów imprez sportowych. Umożliwia całościową obsługę rejestracji on-line na zawody sportowe. Za pośrednictwem SlotMarket.pl fani sportowej rywalizacji mogą zapisać się na największy imprezy triathlonowe w Polsce, biegi, wyścigi kolarskie czy zawody pływackie. Platforma działa na rynku ponad dwa lata i może pochwalić się już ponad 50 tysiącami użytkowników.
Dzięki partnerstwu między Slotmarket.pl i Grupą Ubezpieczeniową Europa na platformie są dostępne dwa produkty ubezpieczeniowe dla sportowców. Pierwszy z nich to ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Jest przeznaczone dla osób, które z dużym wyprzedzeniem kupią pakiet startowy na wybraną imprezę sportową. Jeśli z powodu kontuzji czy choroby będą musiały zrezygnować ze startu w zawodach, to Europa zwróci im do 100 proc. poniesionych kosztów.
Drugim produktem, który jest dostępny dla użytkowników platformy Slotmarket.pl, jest ubezpieczenie NNW. Zapewnia ochroną na wypadek nieszczęśliwego wypadku, kontuzji lub innych zdarzeń podczas startu. Polisę można rozszerzyć o ochroną sprzętu sportowego, co pozwala na czas zawodów ubezpieczyć np. rower.

SlotMarket.pl chce oferować użytkownikom unikalne rozwiązania i udogodnienia. Wiemy, że pasjonaci sportu na udział w zawodach wydają w skali roku nawet kilka tysięcy złotych, a w niektórych dyscyplinach takich jak kolarstwo czy triathlon kolejne tysiące na sprzęt. Dzięki współpracy z Grupą Europa udało nam się wypracować produkty ubezpieczeniowe, które znacząco ograniczają ryzyko utraty pieniędzy w przypadku rezygnacji z udziału w imprezie sportowej z powodu kontuzji, choroby czy uszkodzenia sprzętu

– mówi Dariusz Błachnio, New Bussiness Development Manager w agencji SE Group, która jest właścicielem platformy SlotMarket.pl.

Na platformie SlotMarket.pl odbywa się rejestracja do tak prestiżowych imprez jak na przykład Enea IRONMAN 70.3 Gdynia czy IRONMAN 5150 Warsaw. Natomiast od 1 maja 2019 roku można za jej pośrednictwem zapisać się na Mistrzostwa Świata w półmaratonie, które w 2020 roku odbędą się w Polsce. Podczas rejestracji na wyżej wymienione zawody będzie można kupić produkty ubezpieczeniowe Grupy Europa.

Ubezpieczenia sportowe to jeden ze strategicznych kierunków rozwoju oferty produktowej Grupy Europa. Naszą misją jest przekonanie miłośników aktywności fizycznej do zakupu stworzonych z myślą o nich ubezpieczeń, które zapewnią im ochronę podczas treningów i startów. Dlatego cieszymy się, że platforma SlotMarket.pl dołączyła do grona naszych partnerów, oferujących ochronę ubezpieczeniową dla fanów sportu

– mówi Łukasz Tuczapski, odpowiadający w Grupie Europa za uruchomienie współpracy z platformą Slotmarket.pl.

Rozwijając segmentu ubezpieczeń sportowych Grupa Europa udostępniła w ubiegłym roku na swojej stronie internetowej dwa rodzaje polis: przeznaczone dla osób, które rozpoczynają przygodę z bieganiem ubezpieczenie Run&Fun oraz NNW Sport dla już startujących w zawodach. W listopadzie ogłosiła partnerstwo z największym organizatorem cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami: Runmageddonem. Natomiast od początku kwietnia współpracuje z firmą Datasport, która zapewnia całościową obsługę dla ok. 300 imprez biegowych. Startujący w nich zawodnicy mogą dokupić do pakietu startowego ubezpieczenie sportowe od Europy.
W skład Grupy Europa wchodzą dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: majątkowe TU Europa i życiowe TUnŻ Europa. Strategia ubezpieczyciela koncentruje na rozwoju nowych kanałów sprzedaży z wykorzystaniem możliwości, jakie oferują nowe technologie. Za skuteczną cyfrową transformację biznesu Europa otrzymała nagrodę „Najlepszy Cyfrowy Ubezpieczyciel 2017” oraz tytuł “Finansowej Marki Roku 2019”.
ŹRÓDŁOGrupa Europa