Polisy turystyczne Europa Ubezpieczenia z ochroną przed COVID-19

Europa Ubezpieczenia wprowadza do ubezpieczeń turystycznych klauzulę covidową, która zapewnia ochronę na wypadek zachorowania na koronawirusa podczas podróży zagranicznej.

Od 15 czerwca część państw Unii Europejskiej otworzyła swoje granice dla podróżnych z Polski. Dwa dni wcześniej (13 czerwca) Polska zniosła obowiązek kwarantanny dla osób wracających do kraju. Te dwa wydarzenia umożliwiają Polakom powrót do swobodnych wyjazdów za granicę. Dlatego z myślą o klientach, którzy chcą spędzić letni urlop poza Polską, Europa Ubezpieczenia wprowadza do swoich ubezpieczeń turystycznych specjalną “klauzulę covidową”, zapewniającą ochronę na wypadek zachorowania na COVID-19 podczas pobytu zagranicą.

– Mimo otwarcia granic nadal występuje ryzyko zachorowania na COVID-19. Dlatego chcemy zapewnić klientom, którzy decydują się na wyjazd za granicę w celach turystycznych lub zawodowych ochronę na wypadek zachorowania na koronawirusa. W ramach oferowanych przez nas ubezpieczeń będą mogli liczyć na pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa, transportu czy pomocy w podróży – mówi Tomasz Janas, ekspert ds. ubezpieczeń turystycznych w Europa Ubezpieczenia.

Ochrona przed COVID-19 jest dostępna m.in. w ubezpieczeniu Travel World, które Europa oferuje przez partnerów czy ubezpieczeniu ITravel, które może kupić na stronie internetowej tueuropa.pl. Zgodnie z klauzulą covidową, w przypadku zachorowania na koronawirusa ochrona jest zapewniona w ramach sumy ubezpieczenia kosztów leczenia, w wysokości do 50 tys. EUR w produkcie Travel World i do 200 tys. zł w ITravel.

Nowe zasady ochrony ubezpieczeniowej dotyczą wyjazdów zagranicznych od 21 czerwca, niezależnie od daty zakupu polisy. Klauzula covidowa nie obejmuje ubezpieczenia kosztów rezygnacji.

Europa Ubezpieczenia to jeden z liderów rynku ubezpieczeń turystycznych w Polsce. W 2019 roku z jej ochrony ubezpieczeniowej podczas podróży oraz wypoczynku za granicą i w Polsce skorzystało ponad 1,6 mln osób. Europa Ubezpieczenia to dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: majątkowe TU Europa i życiowe TUnŻ Europa.

ŹRÓDŁOGrupa Europa