PZU sponsorem tytularnym krakowskiego maratonu

Przez trzy następne lata, od 2016 do 2018 roku, PZU będzie sponsorem PZU Cracovia Maratonu. Przyszłoroczny bieg odbędzie się 15 maja. Imprezę poprzedzą Krakowskie Spotkania Biegowe. 15. już edycja maratonu będzie miała podobną trasę do biegów w tym i ubiegłym roku. Start i meta będą na Rynku Głównym. Po raz pierwszy będzie można zgłosić drużynę. Organizatorzy przewidują taką możliwość dla grup liczących co najmniej dziesięć osób. PZU Cracovia Maraton jest jedną z największych imprez biegowych w Polsce i zaliczany jest do korony maratonów polskich.

PZU będzie sponsorem wszystkich największych imprez biegowych organizowanych przez gminę miejską Kraków. Trzyletnią, tytularną opiekę nad najbliższym, przyszłorocznym PZU Cracovia Maratonem poprzedzą Krakowskie Spotkania Biegowe, które rozpoczną się już w piątek 13 maja 2016 r. Miłośnicy biegania będą mogli wziąć udział w Biegu Nocnym na 10 km, Mini Cracovii Maratonie im. Piotra Gładkiego oraz w Cracovii Maratonie na Rolkach.

PZU od ubiegłego roku jest sponsorem tytularnym Cracovia Półmaratonu Królewskiego i będzie nim jeszcze w tym i następnym roku. Najbliższa jego edycja odbędzie się 24 października. Dwuletnią opiekę PZU roztoczyło również nad Biegiem Trzech Kopców. Najbliższa impreza tego typu już 4 października 2015.

Od 2013 roku grupa PZU jest strategicznym partnerem wielu wydarzeń biegowych. Najważniejsze z nich to PZU Maraton Warszawski, PZU Półmaraton Warszawski, PZU Festiwal Biegowy w Krynicy, PZU Cracovia Półmaraton Królewski oraz DOZ Maraton Łódzki. Ubezpieczyciel wspiera również inicjatywy zachęcające do całorocznej, regularnej aktywności fizycznej takie jak parkrun Polska. Jest także wyłącznym sponsorem Yareda Shegumo, srebrnego medalisty w biegu maratońskim Mistrzostw Europy w Zurychu a także wielokrotnej polskiej medalistki Mistrzostw Polski Iwony Lewandowskiej.

W ramach aktywizacji społeczności lokalnych Grupa PZU stworzyła w kilkudziesięciu gminach w całej Polsce PZU Trasy Zdrowia – specjalnie zaprojektowane tereny na powietrzu do fizycznych ćwiczeń pod okiem animatorów. Do końca 2016 r. powstanie 100 takich tras w całej Polsce: www.pzutrasyzdrowia.pl.

Źródło: PZU