PZU strategicznym sponsorem Akademickiego Związku Sportowego

Od nowego roku akademickiego PZU rozpoczyna współpracę z AZS – największym sportowym stowarzyszeniem w kraju. Ubezpieczyciel pomoże w realizacji wielu projektów zarówno sportu wyczynowego, jak i powszechnego. PZU będzie także głównym ubezpieczycielem kilkudziesięciotysięcznej społeczności AZS.

– Cieszymy się, że wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego zaczynamy szeroką współpracę z tak silnym partnerem jak PZU. Łączy nas wspaniała wieloletnia tradycja, ale także wspólne cele na przyszłość. Jestem przekonany, że nasze działania okażą się bardzo korzystne dla obu stron. Doświadczenie, rzetelność i odpowiedzialność PZU pomoże rozwijać szeroką działalność naszego stowarzyszenia, a także dodatkowo zabezpieczy aktywność sportową i rekreacyjną wielopokoleniowej społeczności AZS. Dla PZU potencjał naszych studentów sportowców to m. in. zasoby przyszłych pracowników potrafiących skutecznie realizować zakładane cele – mówi Alojzy Nowak, Prezes Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego.

PZU będzie m.in. wspierał projekty dla dzieci i młodzieży takie jak ogólnopolskie zawody pływackie „Od młodzika do olimpijczyka” czy „Test Coopera dla Wszystkich”, który jest popularną formą sprawdzenia sprawności fizycznej organizowaną w całej Polsce. Współpraca obejmuje także sztandarowe cykle rozgrywek akademickich prowadzonych przez AZS, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski oraz Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS. W obszarze sportu wyczynowego PZU będzie sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski, a także już od obecnego sezonu drużyny siatkarzy AZS Olsztyn.

– Od ponad wieku AZS zaszczepia młodym pasję do sportu oraz zachęca ich do aktywnego stylu życia. Taki sam cel przyświeca PZU, który jako instytucja odpowiedzialna społecznie angażuje się w inicjatywy promujące wśród Polaków aktywność fizyczną i profilaktykę zdrowotną. Jesteśmy dumni, że przez najbliższe trzy lata będziemy wspierać różne inicjatywy AZS, obejmujące zarówno sport wyczynowy, jak i amatorski w ramach naszego projektu Dobra Drużyna PZU. Mamy nadzieję, że członkowie związku dostarczą nam w przyszłości kolejnych wzruszeń na mistrzostwach czy igrzyskach olimpijskich – mówi Robert Lubański, dyrektor ds. prewencji w PZU.

Akademicki Związek Sportowy to największa i najstarsza organizacja studencka w Polsce, która liczy ponad 30 tys. członków i działa w oparciu o blisko 250 klubów. Z każdym rokiem rozwija swoją aktywność zarówno w obszarze sportu powszechnego jak i wyczynowego. Z sekcji sportowych AZS wywodzi się wiele historycznych i współczesnych gwiazd polskiego sportu. Najważniejsze, aktualne osiągnięcie to zdobycie aż dziewięciu z 14 polskich medali igrzysk w Tokio przez sportowców reprezentujących obok barw narodowych barwy AZS.

Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) to największa instytucja finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa w pięciu krajach: w Polsce, Estonii, na Litwie, Łotwie i Ukrainie, a jej skonsolidowane aktywa sięgają blisko 400 mld zł. Tylko w Polsce Grupa PZU ma ok. 22 mln klientów. Jest liderem rynku ubezpieczeniowego oraz znajduje się w ścisłej czołówce na rynkach usług bankowych, inwestycyjnych, opieki zdrowotnej. Marka PZU należy też do najlepiej rozpoznawalnych, znanych praktycznie każdemu Polakowi.

ŹRÓDŁOPZU