Spróbuj biegania z wojskowymi

29 sierpnia na terenie kompleksu sportowego 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny odbędzie się piknik sportowy. W trakcie imprezy miłośnicy biegania zmierzą się z dystansem 10 km podczas „Biegu po zdrowie”. W sportowe zmagania włączą się chodziarze w ramach marszu Nordic Walking. Organizatorzy zaplanowali również biegi dla dzieci i młodzieży szkolnej. Partnerem głównym wydarzenia jest PZU Zdrowie.

Organizatorzy pikniku, 2. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego Poznań, 31. Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny, Wojskowy Zespół Sportowy w Poznaniu oraz Wojskowy Klub Sportowy „Grunwald” Poznań, zapraszają całe rodziny do wspólnego spędzenia czasu w sportowej atmosferze. Impreza ma na celu popularyzację i upowszechnienie biegania jako ogólnie dostępnej formy sportu i rekreacji, a także promocję aktywnego trybu życia oraz integrację lokalnej społeczności.

Biegi odbędą się w nietypowym miejscu, na terenie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu przy ul. Silniki 1. W zawodach może wziąć udział każdy, kto zarejestruje się na stronie http://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/488-bieg-po-zdrowie-2015.html Bieg główny wystartuje o godzinie 11:00 i poprowadzi do mety znajdującej się na terenie stadionu lekkoatletycznego obok hali sportowej. Na 10-kilometrowej trasie „Biegu po zdrowie” odbędzie się również marsz Nordic Walking. O godzinie 13:00 rozpoczną się biegi dla dzieci w trzech kategoriach: przedszkolaki, szkoła podstawowa, gimnazjum.

W biegu wziąć udziału mogą zarówno profesjonalni, jak i początkujący biegacze. Dzięki propozycji startu w kilku kategoriach, każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne kategorie klasyfikacji to OPEN Mężczyzn, OPEN Kobiet, M1 Mężczyźni do 35 lat, M2 Mężczyźni od 36 lat, NORDIC WALKING Mężczyzn, NORDIC WALKING Kobiet. Na zwycięzców poszczególnych kategorii będą czekać puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik po ukończeniu biegu otrzyma pamiątkowy medal.

Więcej informacji o „Bieg Po Zdrowie” na stronie: http://31blt.wp.mil.pl/pl/1_457.html

źródło: PZU