Ubezpieczenie UNIQA w ofercie Millennium Leasing

 • UNIQA rozpoczęła współpracę z Millennium Leasing

 • Spółki wspólnie przygotowały nowy produkt – ubezpieczenie straty finansowej (GAP)

 • MilleGAP jest unikatowym na rynku rozwiązaniem zarówno pod względem sumy ubezpieczenia, jak i zakresu ochrony

Nowy samochód w pierwszych trzech latach eksploatacji traci nawet do 50-60 procent wartości zakupu. Wszystko zależy m.in. od marki i klasy pojazdu. Przy zakupie w leasingu czy na kredyt może okazać się to sporym kłopotem, gdy auto zostanie skradzione lub wystąpi szkoda całkowita. Można jednak zabezpieczyć się przed ryzykiem utraty wartości pojazdu. Nowe ubezpieczenie straty finansowej w UNIQA chroni przed tym ryzykiem i od niedawna jest dostępne w Millennium Leasing.

Ubezpieczenie GAP pokrywa stratę finansową będącą efektem utraty wartości pojazdu w czasie, która powstała w wyniku wystąpienia szkody całkowitej z AC lub OC oraz kradzieży.

Ubezpieczenie autocasco standardowo pokrywa szkodę do wysokości wartości rynkowej pojazdu z dnia szkody. Powstaje jednak luka w postaci utraconej wartości pojazdu. I to właśnie ubezpieczenie GAP pozwala na zmniejszenie straty finansowej klienta. To kompleksowa ochrona za niewielką składkę. Cieszymy się, że nowy produkt – wyjątkowy zarówno pod względem sumy ubezpieczenia, jak i zakresu ochrony – udało się nam przygotować wspólnie z nowym partnerem – Millennium Leasing – mówi Tomasz Szarek, dyrektor Departamentu Sprzedaży – Brokerzy w UNIQA. – Produkt jest dostępny dla klientów posiadających każdy rodzaj pojazdu, począwszy od tych popularnych, ogólnodostępnych o wartości do 100 tys. zł, po auta luksusowe o wartości do 960 tys. zł netto

Nowy produkt daje pełną ochronę od utraty wartości samochodu. W sytuacji utraty pojazdu, klient ma możliwość nie tylko spłaty rat leasingowych, ale również zakupu nowego samochodu, bez konieczności ponoszenia dodatkowych inwestycji.

– Odpowiadamy na oczekiwania naszych klientów – to oni powiedzieli nam czego chcą – tak powstał MilleGAP – mówi Marek Mozer z Millennium Leasing.

Ubezpieczenie straty finansowej składa się z trzech wariantów oraz trzech różnych sum ubezpieczenia. Do wyboru klienta jest zatem 9 różnych kombinacji.

Wypłata świadczenia w każdym z wariantów może wynieść aż do 400 tys. zł w zależności od wartości pojazdu, co jest najwyższą kwotą ubezpieczenia dostępną na rynku w tego typu produktach – mówi Tomasz Szarek.

Warianty ubezpieczenia dostępnego w Millennium Leasing:

 • GAP Finansowy – w momencie powstania szkody pokrywana jest różnica między zobowiązaniem leasingowym, a wartością przyznanego odszkodowania z tytułu AC;
 • GAP Indeksowy – wypłata odszkodowania wynosi nawet 30 proc. wartości pojazdu i to bez żadnych dodatkowych limitów kwotowych;
 • GAP Fakturowy – wypłacana jest różnica pomiędzy wartością fakturową pojazdu, a wyższą z dwóch kwot: odszkodowanie z AC/OC lub wartość pojazdu w dniu szkody całkowitej. W przypadku, gdy polisa AC pokryje stratę finansową, UNIQA wypłaci dodatkowo 5 lub 10 proc. wartości pojazdu (w zależności od jego rodzaju) pod warunkiem podpisania nowej umowy leasingowej z Millennium Leasing.

Atuty nowej oferty:

 • wysoki limit odszkodowania – do 400 000 zł
 • wiek pojazdu w momencie przystąpienia do ubezpieczenia – do 4 lat
 • wysoka wartość pojazdu – do 960 000 zł netto
 • okres ubezpieczenia dostosowany do okresu umowy leasingu – do 73 miesięcy
 • w przypadku gwarantowanej sumy ubezpieczenia z ubezpieczenia AC, gwarancja świadczeń dodatkowych, które będzie wypłacone na rzecz nowej umowy leasingu: dla pojazdów osobowych i ciężarowych do 2 ton – aż 10 proc. wartości pojazdu, bez żadnych dodatkowych ograniczeń; dla pojazdów ciężarowych powyżej 2 ton, ciągników siodłowych, balastowych, przyczep ciężarowych, naczep – do 5 proc. wartości pojazdu, bez żadnych dodatkowych ograniczeń.

źródło: Uniqa