Zacznij od zdrowia – nowy program TVP wspierany przez PZU

Już w najbliższą niedzielę o godz. 11:05 na antenie TVP 2 zobaczymy pierwszy odcinek programu „Zacznij od zdrowia”, który powstaje we współpracy z PZU. Audycję poprowadzi Adam Giza. Program przybliży widzom najciekawsze tematy z obszaru medycyny i profilaktyki zdrowotnej. W magazynie znajdą się również felietony o Dobrej Drużynie PZU, która promuje aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Jej kapitanką jest słynna tenisistka Iga Świątek.

„Zacznij od zdrowia” będzie gościł na antenie TVP2 w każdą niedzielę, tuż po „Pytaniu na Śniadanie”. Realizowany w nowoczesnej formule, wykorzystującej możliwości studia XR i technologii rozszerzonej rzeczywistości, program poruszać będzie najważniejsze zagadnienia z obszaru medycyny. W każdym odcinku eksperci, a wśród nich lekarze PZU Zdrowie, odpowiedzą na pytania dotyczące m.in. nadciśnienia, problemów z oddychaniem, nowotworów, chorób cywilizacyjnych czy zaburzeń psychicznych. W magazynie będzie można dowiedzieć się także jak na co dzień dbać o zdrowie  i radzić sobie ze stresem.

– Zdrowie i życie Polaków są dla PZU wartościami bezcennymi, a  troska o nie w czasach pandemii nabrała szczególnego znaczenia. Cieszymy się, że będziemy mogli zabrać głos w nowym programie TVP 2. Mamy nadzieję, że dzięki naszym ekspertom każdy zrozumie, jak ważne są profilaktyka zdrowotna i aktywny styl życia – mówi Robert Lubański, dyrektor ds. prewencji w PZU.

PZU od lat angażuje się w akcje promujące profilaktykę zdrowotną i aktywny styl życia. Tylko w tym roku ubezpieczyciel zrealizował dwie edycje kampanii „Droga do Zdrowia z PZU”, podczas której mieszkańcy 13 miast w całej Polsce mogli wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Kolejną, cenną inicjatywą PZU, jest kompendium wiedzy „Masz wpływ na swoje życie”, które powstało dzięki zaangażowaniu PZU Życie i PZU Zdrowie, pod honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia.  Wydawnictwo przedstawia najciekawsze wnioski z badań o życiu i zdrowiu Polaków oraz zawiera porady ekspertów dla wszystkich, którzy chcą zrobić coś konkretnego dla zdrowszego, dłuższego i bezpieczniejszego życia.

Dużą rolę w profilaktyce zdrowia odgrywa również aktywność fizyczna. Za sprawą ogólnopolskiego programu Dobra Drużyna PZU, której kapitanką jest Iga Świątek, ubezpieczyciel promuje sport wśród dzieci i młodzieży. Ciekawostki na temat tej inicjatywy będzie można śledzić w kolejnych odcinkach „Zacznij od zdrowia”. Prowadzącym magazyn będzie znany dziennikarz i prezenter telewizyjny Adam Giza,  znany widzom choćby z programu „Koronawirus Poradnik” emitowanego na antenie TVP Info. Zapraszamy do oglądania programu w każdą niedzielę, o 11.05, na antenie TVP2.

ŹRÓDŁOPZU