Aplikacja mobilna dla Agentów Proama

Łukasz Jadachowski, Dyrektor Generalny Proama
Łukasz Jadachowski, Dyrektor Generalny Proama

Proama od początku wyróżnia się na rynku innowacyjnymi narzędziami ułatwiającymi obsługę Klientów przez Agentów. Jako pierwsza firma ubezpieczeniowa na rynku wprowadziła system, który pozwalał na bezpapierową współpracę Proama z agentami. W minionym roku Proama wprowadziła nową aplikację mobilną, której celem jest ułatwienie Agentom obsługi posprzedażowej. Za pomocą aplikacji, w łatwy sposób można wykonać inspekcję casco lub zeskanować podpisany dokument polisy.

Aplikacja ProMobile jest zintegrowana z systemem do sprzedaży polis przez Agentów – ProAgent. Każdy użytkownik ma indywidulany dostęp do konta w aplikacji i jest on zsynchronizowany z kontem w systemie Proama. Na jednym urządzeniu można obsługiwać kilka kont.

Dzięki aplikacji Agenci i Dealerzy mogą w trzech szybkich krokach przygotować inspekcję casco. Wystarczy, że z listy polis, dla których wymagana jest inspekcja casco, wybiorą tę, którą obecnie się zajmują. Następnie zgodnie z obrazkowymi podpowiedziami trzeba wykonać zdjęcia. Na obrazku pokazane jest np. gdzie w pojeździe wybity jest numer VIN na stałym elemencie.

proama_ProMobile_screenJeżeli po zrobieniu zdjęć, telefon jest połączony z Internetem, zostaną one wysłane automatycznie do ProAgenta i załączone pod odpowiednią polisę. Z aplikacji można korzystać także w trybie offline.

Jeżeli w momencie robienia zdjęć urządzenie nie jest połączone z Internetem, wówczas zdjęcia zostaną zaszyfrowane i będą w nim bezpiecznie przechowywane. Po uzyskaniu połączenia z siecią, np. z wi-fi w biurze, zostaną automatycznie wysłane do ProAgenta i podpięte pod właściwą polisę.

ProMobile zapewnia pełną wymianę informacji z systemem Proama – ProAgent. Dzięki ProMobile przeprowadzenie procesu inspekcji casco pojazdu jest proste i szybkie. W aplikacji widoczny jest również wynik wykonanej inspekcji, po decyzji Działu Oceny Ryzyka. Dodatkowo, można przy jej użyciu zeskanować dokumenty takie, jak: podpisana polisa, aneks do polisy.

Aplikacja jest wzbogacana o możliwość zeskanowania kodu AZTEC, dzięki czemu część danych w systemie ProAgent potrzebnych do wyliczenia składki, zaciągnie się do niego automatycznie. Działa na urządzeniach z systemem Android (min. wersja 4.0.2.) Jest dostępna poprzez link dystrybuowany do Agentów i Dealerów współpracujących z Proama.