Alior Bank upraszcza proces kredytowy dla średnich i dużych firm

Alior Bank udostępnił średnim i dużym firmom nowe rozwiązanie – Limit Globalny. Określa on maksymalną kwotę, którą przedsiębiorca może wykorzystać w ramach kilku kredytów oraz produktów finansowania handlu i skarbowych. Nowa oferta w znaczny sposób upraszcza proces kredytowy i ułatwia firmom dostęp do finansowania.

Strategia Alior Banku „Bank na co dzień. Bank na przyszłość” zakłada dynamiczny rozwój oferty dla klientów biznesowych. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, bank optymalizuje i automatyzuje procesy obsługi oraz tworzy przyjazne rozwiązania, które wspierają prowadzenie firmy. W ramach nowej oferty dla przedsiębiorców bank udostępnił opcję przyznania Limitu Globalnego.

– Wysokość limitu możemy ustalić przy okazji rozpatrywania innego wniosku kredytowego firmy. Procedura jest uproszczona, więc nie wymagamy dostarczania dodatkowych dokumentów do analizy. Klient nie podpisuje też umowy o przyznanie Limitu Globalnego i nie ponosi opłat za jego wyznaczenie – podkreśla Ewa Małecka, dyrektor Departamentu Klienta Biznesowego w Alior Banku.

W ramach specjalnej oferty bank udostępnia kredyt obrotowy, kartę kredytową oraz finansowanie inwestycyjne na transakcje zakupowe, których okres kredytowania nie przekracza  5 lat. Możliwe jest też skorzystanie z faktoringu, gwarancji i akredytyw oraz limitu skarbowego.

Zaletą Limitu Globalnego jest długi okres ważności decyzji kredytowej, który trwa nawet do 12 miesięcy. W tym czasie klient może złożyć wniosek o udostępnienie konkretnego produktu w ramach wyznaczonej kwoty.
Szczegółowe Informacje na temat oferty dla firm są dostępne w Centrach Bankowości Korporacyjnej Alior Banku na terenie całej Polski.

ŹRÓDŁOAlior Bank