PKO Bank Polski zaprasza na 8. Rowerowy Bieg Piastów

Już w najbliższą sobotę 24 września odbędzie się 8. Rowerowy Bieg Piastów. To ostatnie zawody z cyklu Wielkiego Jakuszyckiego Szlema. Na liście startowej jest już ponad 900 zawodników. Sponsorem generalnym wydarzenia jest PKO Bank Polski.

Zawodnicy będą rywalizować na trzech dystansach: MINI, MEGA i GIGA. Najkrótsza rywalizacja to dystans MINI wynoszący 18 km i z sumą przewyższeń 330 m. Kolejny dystans to MEGA o długości 41 km i sumie przewyższeń 860 m, a najdłuższy – GIGA ma 61 km i sumę przewyższeń 1,3 tys. m.
Zawody odbywają się w wymagającym terenie Gór Izerskich i Karkonoszy. Trasy są urozmaicone pod względem krajobrazu, profilu i nawierzchni: od ziemi, trawy, kamieni, drewnianych kładek i korzeni po asfalt.
Młodzi rowerzyści będą konkurować podczas „Rowerowej przygody”. Trasa będzie przebiegała na odcinku 300 m (dla dzieci na rowerkach biegowych i innych małych rowerach) oraz około 1 km (dla dzieci samodzielnie pokonujących trasę).

Jazda po ścieżkach rowerowych prowadzący przez Góry Izerskie i Karkonosze to nie lada wyzwanie, które wymaga siły fizycznej i hartu ducha. Wysiłek wynagradzają jednak wspaniałe widoki i atmosfera. Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia – mówi Beata Zagórska, dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego we Wrocławiu.

To już 8. edycja Rowerowego Biegu Piastów, który stanowi jedną z trzech głównych imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów, obok Biegu Piastów w narciarstwie biegowym oraz Letniego Biegu Piastów. Wielkiego Jakuszyckiego Szlema zdobywa w danym roku zawodnik, który ukończył Bieg Piastów, Letni Bieg Piastów i Rowerowy Bieg Piastów na najdłuższych dystansach.
Bieg rowerowy zakończy się wręczeniem nagród i dekoracją zwycięzców całej serii zawodów.
8. Bieg Rowerowy Piastów cieszy się wielkim zainteresowaniem. Na liście startowej jest już 900 zawodników. Wśród wielu drużyn pojawi się także silna reprezentacja PKO Banku Polskiego.
PKO Bank Polski jest generalnym sponsorem wydarzenia. Patronatami honorowymi wydarzenia są Ministerstwo Sportu i Ministerstwo Środowiska.
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski