Nowa Proama zaczyna się od produktów moto

Generali rozpoczyna proces repozycjonowania marek: Generali i Proama. Nowa Proama, będzie prosta i nowoczesna. Metamorfoza marki rozpoczyna się od zmian w produkcie motorowym.

W ramach nowego produktu moto w Proama najważniejsze jest AC Mini, czyli ochrona od szkód spowodowanych przez żywioły i zwierzęta, a także od kradzieży pojazdu. AC Mini dostępne jest w 3 wariantach, by klient mógł wybrać ten najbardziej optymalny dla siebie.

Są to:

  • AC Mini Kosztorys – odszkodowanie na podstawie wyceny Proama (gotówka do ręki);
  • AC Mini Warsztat – naprawa pojazdu w warsztacie wskazanym przez Proama, w tym opcja „door to door” oraz trzyletnia gwarancja za wykonaną usługę lub odszkodowanie na podstawie wyceny Proama;
  • AC Mini ASO – naprawa w dowolnym warsztacie, w tym ASO lub naprawa pojazdu w warsztacie wskazanym przez Proama, w tym opcja „door to door” oraz trzyletnia gwarancja za wykonaną usługę lub odszkodowanie na podstawie wyceny Proama.

Ubezpieczenie można wzbogacić o dodatkowe produkty. Assistance motorowy dostępny jest w dwóch wariantach, które mają zapewnić klientowi podstawową pomoc na drodze w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Obydwa warianty gwarantują nielimitowane holowanie pojazdu po wypadku. Wykupując assistance samochodowy, w zakresie jest również assistance rowerowy, który zapewni klientowi i jego bliskim, w przypadku awarii lub uszkodzenia roweru, transport rowerów oraz ubezpieczonych do najbliższego serwisu rowerowego lub do miejsca zamieszkania, max do 100 km, a w przypadku nieszczęśliwego wypadku – transport medyczny do najbliższej placówki medycznej.

W Proama do  pakietu OC i AC Mini dostępne jest również NNW, które działa w pojeździe i poza pojazdem. To ochrona dla kierowcy i pasażerów, a także właścicieli pojazdu i ich bliskich (małżonek, dzieci). Ochroną są objęte wypadki w związku z ruchem pojazdu, jak i związane z życiem codziennym.

Klienci mogą również rozszerzyć ochronę o Autoszyby – dostępne w dwóch wariantach. Mają możliwość kupienia ubezpieczenia szyb do OC w wariancie Naprawa Szyby, gwarantującym naprawę szyby, a jeżeli naprawa nie jest możliwa i trzeba wymienić szybę to Proama zapłaci za robociznę, a za części materiałów użytych do wymiany klient zapłaci samodzielnie. Drugi wariant – klient może go dokupić tylko w przypadku zakupu AC Mini, to Naprawa i Wymiana Szyby – gwarantuje pokrycie kosztów zarówno robocizny, jak i części zastosowanych przy naprawie  lub wymianie uszkodzonej szyby.

Kolejnym dodatkiem jest uzupełnienie AC Mini o ochronę rzeczy osobistych znajdujących się w pojeździe, jak np.: telefon komórkowy, tablet, laptop, torebka. Ochrona obejmuje utratę tych rzeczy w przypadku kradzieży pojazdu lub w wyniku rabunku, a także ich uszkodzenia spowodowane przez żywioły i zwierzęta. Można go kupić wyłącznie z AC Mini. Do wyboru dwie sumy ubezpieczenia: 2 000 zł oraz 5 000 zł.

Zakres terytorialny tych produktów to Polska.

Jednocześnie Proama wycofuje ze swojej oferty ubezpieczenie podróży i ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (Pakiet dla Dziecka oraz Pakiet Indywidualny). Ubezpieczenie mieszkania pozostaje bez zmian.

ŹRÓDŁOProama