Znamy zwycięzców 7. edycji Instytucji Roku. 273 statuetki w rękach najlepszych!

Za nami 7. edycja (2021/2022) rocznego rankingu Instytucja Roku. W wielkim finale tytułem Instytucji Roku nagrodzono w 7 kategoriach najlepsze banki, w 2 kategoriach najlepsze towarzystwa ubezpieczeniowe oraz przyznano indywidualne wyróżnienia dla najlepszych placówek bankowych. W głównej kategorii wyłoniono Najlepszy Bank w Polsce oraz Najlepszego Ubezpieczyciela w Polsce. Jak co roku niezależna kapituła wyróżniła również działania na rzecz Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Instytucja Roku od siedmiu lat wyróżnia się na tle innych rankingów. Jej podstawowym celem jest ciągłe podnoszenie standardów jakości obsługi a zarazem sprostanie stale rosnącym i zmieniającym się oczekiwaniom klientów. To największy i najbardziej kompleksowy w ujęciu wieloproduktowym oraz wielokanałowym ranking jakości obsługi klienta indywidualnego jak i przedsiębiorcy na rynku. Oprócz tradycyjnych wizyt informacyjnych w placówkach banków oraz  kontaktów zdalnych obejmuje również analizę dostępnych na rynku procesów otwarcia konta osobistego oraz firmowego wraz z testami bankowości mobilnej oraz internetowej. W 7. edycji łącznie odwiedziliśmy placówki bankowe ponad 1250 razy, 130 wizyt zrealizowaliśmy w placówkach ubezpieczeniowych, wykonaliśmy ponad 2000 kontaktów zdalnych przez telefon, czat oraz email (w tym 340 dla ubezpieczycieli). Otworzyliśmy prawie 300 rachunków oraz wykonaliśmy 780 testów aplikacji mobilnych i bankowości internetowych.

Niezmienną zasadą Instytucji Roku jest to, że o wygranej nie decyduje miejsce a wynik, jaki w każdej z kategorii uzyskały oceniane instytucje, co nie ogranicza liczby nagrodzonych. Wybierając natomiast Najlepszy Bank oraz Najlepszego Ubezpieczyciela instytucje otrzymywały punkty zgodnie z zajmowaną pozycją w poszczególnych kategoriach rankingowych, które się sumowały. Instytucja, która zdobyła najmniejszą liczbę punktów zwyciężyła.

Najlepszym Bankiem w Polsce został ING Bank Śląski a Najlepszym Ubezpieczycielem PZU. W pozostałych 7 kategoriach tytuł Instytucji Roku oraz statuetki otrzymało 15 instytucji (najwięcej nagród, bo 6 otrzymał ING Bank Śląski, Alior Bank oraz Bank Millennium). Tytuł Najlepszej Placówki Bankowej w Polsce otrzymało 225 oddziałów (najwięcej Santander Bank Polska – 33 Oddziały). W ramach kategorii specjalnej wyróżniono działania na rzecz Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Tytuł Instytucji Roku w tej kategorii otrzymały: Credit Agricole, Fundacja Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, PKO Bank Polski, PZU oraz Uniqa.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Wszystkie informacje, rankingi, wywiady z liderami oraz podsumowania znajdują się na stronie https://instytucjaroku.pl

Dziękujemy Państwu za dotychczasową współpracę i jednocześnie otwieramy kolejną, już 8. edycję Instytucji Roku. Szczegóły i zasady już w kwietniu.

POLECANE