#30latrazem – Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego podsumowuje 2019 rok

Brunon Bartkiewicz, Prezes Zarządu ING Banku Śląskiego

2019 rok był dla nas wyjątkowy bo jubileuszowy. Obchodziliśmy 30 urodziny banku.

Aby uczcić ten niepowtarzalny jubileusz posadziliśmy w Warszawie i Katowicach dwa dęby – drzewa, które uosabiają witalność, ekologię, a także nieprzemijalność. Dęby, któ­re posadziliśmy, otrzymały nawet swoje imiona: w Katowicach to BAŚKA, bo to na Śląsku właśnie wszystko się zaczęło. W rzeczywistości Polski końca lat osiem­dziesiątych powstał Bank Śląski – znany powszechnie jako BSK, który towarzy­szył przemianom gospodarczym Polski. A w Warszawie to INGA, ponieważ to tu powstało pierwsze biuro ING i to tu po raz pierwszy w świadomości Polaków zaist­niała marka ING.

Pomysł, aby nasz jubileusz uczcić posadzeniem dorodnych dębów bardzo nam odpowiadał. Jest bardzo wiele analogii, które możemy przywołać, kiedy charakteryzujemy dąb – to wyjątkowe drzewo. Po pierwsze dlatego, że drzewo musi mieć silne korzenie – jest uzależnione od kondycji terenu. Dla banku korzenie to wartości i nasze postrzeganie świata. Bank – jak dąb – musi mieć silne korzenie, aby mieć zdolność do przetrwania. Dąb rośnie stale i szybko, znajdując oparcie właśnie w silnych korzeniach. To, że to drzewo rośnie stale, w swoim rytmie, spra­wia, że z każdym rokiem staje się lepsze, silniejsze. Jest twarde, mocne i nabiera wartości. Dla nas oczywiście tymi elementami są pracownicy. To oni decydują, że jesteśmy stabilni i rośniemy. I wreszcie jest korona drzewa. Im bardziej okazała i rozłożysta, tym silniejsze i zdrowsze drzewo. To klienci są powodem, dla którego istniejemy, i dla którego chcemy i możemy wykonywać naszą pracę.

Nasz bank wykorzystał swój potencjał – rozwijał się organicznie budując siłę marki. Największą wartością i siłą naszego banku są ludzie oraz konsekwentne realizowanie wizji, w której klienci są w centrum naszej uwagi.

Mijający rok będę wspominał jako ten, w którym udało nam się powiedzieć sobie wzajemnie dziękuję – podsumować i unaocznić, że konsekwencja w działaniu i przyjęcie strategii, która ma charakter długoterminowy, działa i ma sens. To fajny bank.

POLECANE