ING BANK ŚLĄSKI

Katarzyna Stawecka, Dyrektor Banku odpowiedzialna za Retail Digital Experience w ING Banku Śląskim

Przy tak intensywnym rozwoju aplikacji w jakim celu przeciętny klient ma dziś zaglądać do bankowości internetowej? Kluczową sprawą jest limit operacji, gdyż większość banków w aplikacji nakłada ograniczenia. Czy poza przelewem na większą kwotę jest coś, co wyróżnia tradycyjny kanał internetowy?

Wiodącym kanałem jest dziś aplikacja mobilna, z której korzysta zdecydowana większość naszych klientów, natomiast udział logowań przez przeglądarkę systematycznie spada. Aplikacja oferuje szerszy zakres funkcjonalności niż bankowość internetowa. Przykładowo płatności mobilne, zakup biletów parkingowych i komunikacyjnych, geolokalizacja czy logowanie biometrią to usługi, które są dostępne tylko w ramach rozwiązań natywnych w aplikacji.

Coraz częściej doradcy edukując swoich klientów zwracają uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Czy poziom zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się klienci jest taki sam dla aplikacji mobilnej i dla bankowości internetowej? Czy któryś z tych kanałów jest bezpieczniejszy?

Poziom bezpieczeństwa aplikacji mobilnej nie odbiega od bankowości internetowej, a wręcz w ramach aplikacji mobilnej mamy do dyspozycji szereg dodatkowych narzędzi dających dodatkowe zabezpieczenie. Przykładowo klient może skorzystać z logowania za pomocą biometrii, skorzystać z powiadomień push, które zapewniają lepszą kontrolę nad bieżącymi transakcjami. Zachęcamy naszych Klientów do pobierania aplikacji jedynie z oficjalnych sklepów : AppStore i Google Play.

Klient może zalogować się do bankowości internetowej na różnych urządzeniach (przeglądarka w telefonie, tablet, komputer). Jak wyglądają zwyczaje Państwa klientów? Czy zakres funkcjonalności bankowości internetowej po zalogowaniu na telefonie jest uboższy w stosunku do zalogowania na komputerze? Czy z punktu widzenia bezpieczeństwa skorzystanie z bankowości internetowej w przeglądarce się na telefonie zwiększa ryzyko w porównaniu z zalogowaniem się na komputerze?

To pytanie to mix dwóch poprzednich.

POLECANE